10 „najśmieszniejszych” pytań, jakie rodzice wpisują w wyszukiwarkę Google

Wyszukiwarka Google nigdy nie zawodzi, nawet, jeśli problem, z którego się „zwierzamy” jest wstydliwy lub zwyczajnie śmieszny.

rodzina


Podziel się na


Jeśli ktoś pamięta jeszcze czasy zanim pojawiła się wyszukiwarka Google, na pewno wie, jak ciężko było nawigować w gąszczu sieci WWW. Obecnie Google, najpopularniejsza wyszukiwarka, zwany jest pieszczotliwie Wujkiem Google, bo zawsze ma odpowiedź na każde pytanie.

Wyszukiwarka – niezbędnik każdego rodzica

Młodzi rodzice bardzo często szukają odpowiedzi na różne pytania w Internecie. To najszybszy i najwygodniejszy sposób, nie ma co do tego wątpliwości. Ale czy… najlepszy? Najbezpieczniejszy? Wszystko zależy od tego, jakie jest źródło informacji. Sam Google nie gwarantuje (choć bardzo się stara, wprowadzając coraz to nowsze algorytmy), że strony czy artykuły pojawiające się jako pierwsze są wiarygodne i jakościowe.

To już należy zweryfikować samodzielnie, a najlepiej nigdy nie kończyć na informacji tylko z jednej strony, szczególnie, jeśli nasze pytania dotyczą ważnych kwestii. Ale powaga na bok… czasem zapytania wpisywane przez rodziców są tak abstrakcyjne, że aż śmieszne. Przedstawiamy te najlepsze – większość z nich podana za amerykańskim portalem redtri.com, który zebrał najbardziej godne uwagi pytania frapujące rodziców.

Ile wina można wypić karmiąc piersią?

Cóż, nie oceniając nikogo, tęsknota za lampką wina może być przemożna. W przypadku ciąży odpowiedź jest oczywiście jednoznacznie negatywna, natomiast podczas okresu karmienia piersią problem jest bardziej złożony. Alkohol bowiem przenika do mleka. Z tego zaleca się kobietom karmiącym unikanie spożycia alkoholu podczas tego okresu. Jeśli zdarzy się jednak sięgnąć po alkohol, kobiety powinny poczekać co najmniej 2 godziny zanim zaczną karmić piersią lub ściągać mleko.

Jakie są skutki braku snu? lub Czy można umrzeć przez brak snu?

Bardzo ważna kwestia, która z oczywistych względów może dręczyć rodziców bardzo małych dzieci. Nie da się ukryć, że sen staje się wtedy dobrem absolutnie luksusowym. Warto też zawsze znać konsekwencje jego niedoboru, o które to, jak wiać po wyszukiwanych frazach, wiele osób mocno się niepokoi…

Mama trzyma w ramionach niemowlaka

Dlaczego dzieci płaczą?

Ach, gdyby istniała jedna odpowiedź na to pytanie, albo chociaż konkretny wykaz lub tabelka życie rodziców byłoby o niebo prostsze!

Ile farby można zjeść?

Wydaje się bez sensu? Nic bardziej mylnego, to pytanie nie jest raczej wpisywane w związku z nagłym pomysłem, który przyszedł rodzicowi do głowy, a… nagłą potrzebą po spożyciu przez dziecko pewnej ilości farb plakatowych.

Jak doczyścić dywan z kupy?

Chyba nikt, myśląc o swojej dorosłości nie spodziewa się, że kiedyś taka sytuacja stanie się realnym problemem. Rodzicielstwo zaskakuje jednak na każdym kroku!

Czy zjedzenie biedronki jest niebezpieczne?

Spożywanie owadów nie zdarza się tak rzadko, jak mogłoby się wydawać. Dziecko chce spróbować wszystkiego, a że jest ładne, czerwone i w kropki… tym lepiej.

Dlaczego dzieci podglądają mnie w łazience?

Właśnie! Czy ktoś wie dlaczego? Czy to po prostu zwykła ciekawość co mama lub tata robią w tym miejscu?

Mama trzyma w ramionach niemowlaka

Czy w Disneylandzie sprzedają alkohol?

Pytanie wbrew pozorom dość istotne, bo nic nie pozwoli lepiej przetrwać całego dnia w otoczeniu księżniczek, mówiących psów i parad postaci z bajek niż kilka łyków piwa lub wina. Nikt nie chce oczywiście promować upijania się i bycia nieodpowiedzialnym, ale… tego w internecie szukają rodzice!

Jak zrobić pogrzeb złotej rybce?

W sieci z pewnością istnieją scenariusze takich uroczystości. Można się z tego śmiać, ale mówiąc całkiem serio, odpowiednie pożegnanie przyjaciela to bardzo ważna sprawa!

Kiedy najwcześniej można posłać dziecko do szkoły?

Czy to hasło wpisuje zmęczony rodzic chcący jak najszybciej „pozbyć się” dziecka i jest to jego wołanie o pomoc, czy też rodzic, który chce jak najwcześniej rozpocząć edukację pociechy? Niech to pozostanie w sferze domysłów…