10 rzeczy, które rozczula mamy

Rozczulających mamy słów, zachowań, wspomnień, można wymienić z pewnością o wiele więcej niż tylko dziesięć.

mama z dzieckiem na kolanach


Podziel się na


Przecież rozczulający potrafi być każdy jeden uśmiech dziecka, sposób, w jaki śpi czy patrzy… Po prostu wszystko, co związane z maluszkiem. Są jednak takie rzeczy, które sprawiają, że serce mięknie. Nawet samo ich wspomnienie potrafi wywołać uśmiech na twarzy w najgorszy, najbardziej ponury dzień.

Rozpłynąć się, rozczulić…

Żeby nie poczuć tego znajomego ściśnięcia w sercu spowodowanego przez coś, co zrobi dziecko, trzeba chyba być z kamienia. Każda mama ma z pewnością swój zbiór momentów, które rozczulają najbardziej. Dla każdego może to być coś zupełnie innego, bo każdy ma inną wrażliwość. Poniżej przedstawiamy jednak te, które rozbrajają najskuteczniej i sprawiają, że w sercu robi się tak jakoś… cieplej.

1. Ten pierwszy moment, kiedy przytuliłaś dziecko

Pierwszy dotyk, pierwszy moment fizycznego zetknięcia z dzieckiem, kiedy wreszcie po dziewięciu miesiącach noszenia pod sercem możesz wreszcie przytulić swoje maleństwo to jedna z najbardziej emocjonalnych chwil. Nie ważne, jak jesteś zmęczona i obolała – zapominasz o tym w mgnieniu oka.

2. Maleńkie rączki i stópki

To absolutny „rozczulający klasyk”. Chyba każda mama rozpływa się w zachwytach nad malusieńkimi rączkami, stópkami i mini paznokietkami swojego dziecka. Faktem jest, że pierwsze spojrzenie na ich rozmiar może wywołać niekontrolowany pisk zachwytu.

mama i dziecko na spacerze

3. Płacz

Płacz dziecka może wywoływać skrajne emocje, jednak pierwszym odruchem jest z pewnością chęć przytulenia i pocieszenia maluszka. To ten moment, w którym bardzo mocno działa instynkt macierzyński.

4. Urocze miny

Buzia wygięta w podkówkę, uśmiech przez sen, wyraz bezbrzeżnego zdziwienia na twarzy… minki dziecka mogą być tak urocze, że nikt nie pozostanie nie obojętny. Szczególnie zaś mama, która może godzinami obserwować co pokazuje buzia maluszka.

5. Karmienie piersią

To niesamowite przeżycie, podczas którego więź matki z dzieckiem objawia się niezwykle mocno. Tego rodzaju doświadczenie potrafi nieprawdopodobnie rozczulić. Dziecko czuje się bezpieczne, odprężone, kochane, a mama wie, że daje mu to, co najlepsze.

6. Pierwsze „mama”

Jedna z tych chwil, które pozostają w pamięci na zawsze. Ten pierwszy raz, kiedy dziecko całkiem świadomie powie „mama”, potrafi nawet doprowadzić do płaczu. I absolutnie nie ma się czemu dziwić, w końcu to moment niesamowicie ważny.

mama i dzieci na spacerze

7. Pierwszy uśmiech

Ten pierwszy moment, kiedy wargi naszego niemowlaka rozciągną się w szerokim, szczerym uśmiechu jest nieprawdopodobnie naładowany pozytywnymi emocjami. Szczególnie, jeśli owy uśmiech pojawił się… na widok twarzy mamy.

8. Maleńkie ubranka

Wiele kobiet szaleje wręcz na widok malutkich, uroczych dziecięcych ubranek. Niektóre są tak urzekające, że ciężko przejść obok nich obojętnie. Maleńkie buciki, bluzeczki, spódniczki potrafią być bardzo rozczulające.

mama nad łóżeczkiem dziecięcym

9. Ulubiona zabawka

To ten miś bez jednego oka, prany już 10 razy, albo królik ciągnięty przez dziecko wszędzie, gdziekolwiek się udaje. Te najbardziej kochane przytulanki, do których maluch jest przywiązany, są zawsze najbardziej zniszczone. I zawsze potrafią wywołać uśmiech na twarzy mamy.

10. Pocieszenie w ramionach mamy

Kiedy maluch potknął się i upadł, uderzył się w paluszek, nie wyszła mu budowla z klocków, szuka pocieszenia w ramiona mamy. I w tym momencie każda kobieta czuje, że przychyliłaby mu nieba.