9 filmów na 9 miesięcy ciąży

Przedstawiamy 9 komedii, na które w ciągu 9 miesięcy powinna znaleźć czas każda przyszła mama.

kobieta szydełkuje i ogląda telewizję


Podziel się na


Spis treści
1. 
Jak urodzić i nie zwariować (2012) reż. Kirk Jones
2. 
Wpadka (2007) reż. Judd Apatow
3. 
Plan B (2010) reż. Alan Poul
4. 
Prawie idealny (2012) reż. Hella Joof
5. 
Kochanie, jestem w ciąży! (2009) reż. Brian Herzlinger
6. 
Para na życie (2009), reż. Sam Mendes
7. 
Prawo ciążenia (2009) reż. Lara Shapiro
8. 
Układ prawie idealny (2000) reż. John Schlesinger
9. 
Nie ma lekko (2011), reż. Katherine Cunningham-Eves

Przyszła mama to chyba jedna z najbardziej oczytanych osób. Poradniki, podręczniki, blogi i portale parentingowe to dla niej codzienność. Od codzienności warto się jednak od czasu do czasu oderwać. Spróbuj więc spojrzeć na ciążę – z przymrużeniem oka! Pozwoli ci to nabrać nieco dystansu do zbliżającego się wydarzenia, a przy okazji – rozśmieszy do łez.

Jak urodzić i nie zwariować (2012) reż. Kirk Jones

To spojrzenie na ciążę i rodzicielstwo przedstawione z perspektywy pięciu, zupełnie różnych par, które stają w obliczu zbliżającego się wyzwania. Film w luźny, zabawny, a miejscami wręcz paradoksalny sposób przedstawia problemy, z jakimi musi zmierzyć się większość przyszłych rodziców: trudy ciąży, burza hormonów, narastające obawy i wątpliwości, nieprzespane noce, brak czasu dla siebie i partnera, małżeńskie sprzeczki. Atrakcyjności dodaje obrazowi fakt, że poszczególne historie znacząco się od siebie różnią: mamy tu do czynienia zarówno z adopcją, latami bezskutecznych starań, jak i ciążową wpadką. W rolach głównych takie gwiazdy, jak Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Elizabeth Banks i Chace Crawford.

Wpadka (2007) reż. Judd Apatow

Dla fanek niezrównanej Katherine Heigl już samo jej nazwisko będzie wystarczającym pretekstem do obejrzenia filmowej „Wpadki”. Komedia przedstawia historię ambitnej dziennikarki Alison i nieco nieporadnego życiowo Bena, który większość czasu spędza, a raczej marnuje z kumplami. Podczas mocno zakrapianej imprezy bohaterowie spędzają ze sobą noc. Kiedy odkrywają, że „jednorazowa przygoda” stała się przygodą na całe życie, postanawiają sprostać wyzwaniu wspólnie. Jest to o tyle trudne, że dzieli ich praktycznie wszystko. Film w zabawny sposób pokazuje, jak dziecko wywraca życie swoich rodziców do góry nogami. Co jednak ciekawe, z czasem okazuje się, że tak naprawdę to dopiero ono – stawia je na nogi.

Plan B (2010) reż. Alan Poul

Marząca o dziecku singielka (w tej roli Jennifer Lopez) traci nadzieję na to, że kiedykolwiek spotka tego jedynego i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce – decyduje się na sztuczne zapłodnienie. Los jednak lubi płatać nam figle – niemalże w tym samym czasie dziewczyna napotyka mężczyznę swojego życia. I tutaj zaczyna się typowa historia miłosna – przypadkowe spotkania, dwuznaczne rozmowy, pierwsze wspólne wyjścia i romantyczne chwile. Typowa jednak – wyłącznie z pozoru, bo w tle mamy dylemat kobiety, która nie ma pojęcia jak postąpić z podwójnym szczęściem, które zaatakowało ją tak niespodziewanie. Powiedzieć mu prawdę czy nie? Zaryzykować czy może odpuścić…?

Prawie idealny (2012) reż. Hella Joof

Problem podobny, jak powyżej. Trzydziestokilkuletnia prezenterka ma dość poszukiwania idealnego mężczyzny – żaden egzemplarz do tej pory nie spełnił jej oczekiwań, a zegar biologiczny niemiłosiernie tyka. Jedynym wyjściem, jakie przychodzi jej do głowy, jest zabieg sztucznego zapłodnienia z wykorzystaniem nasienia dawcy. Biorąc jednak pod uwagę, że dziecko może przejąć po ojcu nie tylko cechy fizyczne, ale także osobowościowe, kobieta postanawia starannie wyselekcjonować przyszłego tatusia. Kiedy udaje się jej znaleźć odpowiedniego z pozoru kandydata, zaczyna go śledzić, by dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Jak można się spodziewać, mimo przeciwności, które dzielą kobietę i mężczyznę, z czasem zaczyna ich łączyć wzajemna fascynacja. Czy jednak opanowana i twardo stąpająca po ziemi Anna da się ponieść nieplanowanemu uczuciu?

Kochanie, jestem w ciąży! (2009) reż. Brian Herzlinger

Młode małżeństwo karierowiczów – ambitna bizneswoman oraz ceniony i szanowany prawnik wiodą szczęśliwe, uporządkowane życie. Jedna wiadomość wystarczy jednak, by cały ich poukładany świat wywrócił się do góry nogami – dwie kreseczki na teście ciążowym. Żadne z nich nie jest przygotowane na to, by zostać rodzicem. Żadne nie wyobraża sobie rezygnacji z pracy i poświęcenia kariery, żadne nie potrafi zrezygnować z obowiązków, które wypełniają ich życie. Jak poradzą sobie z nowymi rolami, jakie przygotował dla nich los? Jak pojawienie się dziecka wpłynie na ich wzajemną relację?

Para na życie (2009), reż. Sam Mendes

Film przedstawia historię pary trzydziestolatków, którzy są ze sobą już od czasów studenckich. Poza sobą nie mają praktycznie nic – mieszkają w zaniedbanym mieszkaniu, którego jedno z okien wypełnia kartonowa płyta. Nie zdecydowali się nawet na sformalizowanie swojego związku, bo dziewczyna nie jest przekonana do tej społecznej instytucji. Ich beztroskie życie zmienia jednak wiadomość o ciąży – postanawiają wyjechać w podróż po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w poszukiwaniu oazy, w której będą mogli zbudować własny dom i założyć rodzinę. Wartość filmu stanowi to, że bohaterowie śmiało rozmawiają o swoich intymnych przeżyciach, cielesności, ale i strachu przed tym, co ich czeka. Śledząc ich losy zaczynamy rozumieć, że kluczem do szczęścia jest oswojenie własnych kompleksów i lęków.

Prawo ciążenia (2009) reż. Lara Shapiro

Zrozpaczona Thea (w tej roli Lindsay Lohan), pracująca jako asystentka w dużym wydawnictwie, obawiając się zwolnienia z pracy postanawia udawać, że jest w ciąży. Plan okazuje się skuteczny i Thea zachowuje stanowisko, a wkrótce potem dostaje awans – otrzymuje posadę wydawcy magazynu dla kobiet ciężarnych. Co więcej – nagle wszyscy dookoła stają się niezwykle mili i pomocni, a sama dziewczyna wdaje się w romans ze swoim nowym, przystojnym szefem. To tylko skłania ją do kontynuowania swojego oszustwa przez kolejne miesiące. O ile jednak samą ciążę można udawać, poród to już nieco większe wyzwanie, nie mówiąc o tym, co powinno być jego rezultatem. Jak wyplątać się z sieci kłamstw z twarzą? A może nie będzie to wcale konieczne…?

Układ prawie idealny (2000) reż. John Schlesinger

Para młodych, atrakcyjnych, inteligentnych i niezależnych finansowo osób spędza ze sobą noc, w wyniku której dziewczyna zachodzi w ciążę. Tu jednak problemy się nie kończą – sprawę komplikuje fakt, że to w istocie para przyjaciół, a mężczyzna – jest gejem. Mimo przeciwności losu przyjaciele decydują się na wspólne wychowanie dziecka. Zdają sobie sprawę z tego, że nie stworzą prawdziwego związku i otwarcie o tym mówią. Mimo wspólnych zobowiązań, jakie ich czekają, dają sobie wzajemną wolność. Czy taka „rodzina” poradzi sobie z trudnym wyzwaniem, jakim jest wychowanie dziecka?

Nie ma lekko (2011), reż. Katherine Cunningham-Eves

Trzy przyjaciółki – Kim, Deena i Laura wiodą beztroskie życie. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy jedna z nich zachodzi w ciążę. Sprawę komplikuje fakt, że ojciec dziecka – niedoszły gwiazdor muzyki znika równie szybko, jak się pojawił. Kobiety uczą się odnaleźć w nowej sytuacji, ale wychowywanie dziecka chwilami zwyczajnie je przerasta. Czy nowe wyzwanie postawi ich przyjaźń pod znakiem zapytania?