Bal sylwestrowy w ciąży – tak, czy nie?

Sylwester to dla wielu kobiet magiczna noc – jedyna taka w roku, podczas której mogą udać się… na bal.

kobieta w ciąży na balu dmucha w confetti


Podziel się na


Jeśli ciąża przebiega dobrze, a przyszła mama czuje się świetnie absolutnie nie ma powodu, aby odmawiać sobie sylwestrowej zabawy! Przecież, jak głosi bardzo mądre powiedzenie, ciąża to nie choroba. Wszystko zależy więc od samopoczucia przyszłej mamy. Udając się na zabawę trzeba jednak pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach.

Bal sylwestrowy z brzuszkiem – kilka ważnych zasad

Udając się na bal nie możemy jednak zapominać, że, bądź co bądź, nasz stan jest odmienny. Należy trzymać się kilku zasad, które sprawią, że zabawa będzie bezpieczna i dla mamy i dla dziecka.

Żadnego alkoholu

Najważniejsza zasada, której absolutnie nie można złamać. Tak, każdy wie, że podczas sylwestrowych zabaw alkohol leje się strumieniami, ale niestety trzeba się powstrzymać. Musi się skończyć na tęsknych spojrzeniach rzucanych raz na jakiś czas w stronę lampki winahttps://ciazowy.pl/bezalkoholowe-wina-i-piwa-dla-ciezarnych/ czy drinka. Dobrze, aby podczas takiego balu partner także wyhamował. Nie musi sobie alkoholu odmawiać zupełnie, ale warto, by kontrolował to ile go przyjmuje.

kieliszek z winem bezalkoholowym

Szpilki są świetne, ale…

…ale niestety mogą wywołać dyskomfort i ból kręgosłupa. Szczególnie, jeśli Twój brzuszek jest już sporych rozmiarów. Bawiąc się w szpilkach łatwiej także o upadek, który może okazać się bardzo groźny dla dziecka. Jeśli nie chcesz rezygnować z obcasów przynajmniej na początku imprezy, miej chociaż w pogotowiu buty na zmianę. Najlepsze będą nie zupełnie płaskie, lecz takie z obcasem
o wysokości 2-2,5 cm.

Zwróć uwagę na to, co jesz

Pamiętaj, żeby nie jeść tego, co może zaszkodzić maluszkowi. Musisz unikać wszelkiego rodzaju Fast foodów, chipsów, tłustych potrawy, gazowanych napoi i innych niezdrowych przekąsek. Na pewno zrobi to dobrze i dziecku i Tobie.

Z daleka od fajerwerków

Chodzi tutaj o huk, który powodują. Jeśli jesteś w zaawansowanej ciąży, Twoje dziecko już bardzo dobrze słyszy i może się po prostu przestraszyć.

zimne ognie

Uważaj na siebie

Tańcz ostrożnie i uważaj, aby nie upaść, nie zostać potrąconą czy szturchniętą. Nie podskakuj za bardzo i nie wykonuj gwałtownych ruchów. Odpoczywaj częściej, nie forsuj się.

Nie zmuszaj się do niczego

Pamiętaj, że jeśli poczujesz się gorzej nie masz obowiązku kontynuowania zabawy lekceważąc swoje samopoczucie. Taka sytuacja może mieć miejsce szczególnie jeśli jesteś w zaawansowanej ciąży. Jeszcze zanim bal się rozpocznie uprzedź partnera, że coś takiego może się zdarzyć – na pewno zrozumie i nie będzie naciskał na pozostanie.

Śmiało na bal!

Trzeba to jeszcze raz powtórzyć, bo niestety nie każdy uważa podobnie. Owszem, to absolutnie „odmienny stan”, ale przecież tak naturalny dla kobiety, że gdy wszystko przebiega dobrze naprawdę nie trzeba sobie prawie niczego odmawiać (oczywiście oprócz tego, co szkodzi dziecku – alkoholu, papierosów, śmieciowego jedzenia…). A na pewno nie balu sylwestrowego, który jest szansą na oderwanie się od rzeczywistości, zrobienie czegoś nietypowego, wystrojenie w piękną suknie, taniec do rana… A niestety, w ciąży może brakować tego typu rozrywek. Nie odmawiaj ich sobie tylko dlatego, że nosisz dziecko pod sercem. Dla pewności warto skonsultować się się jednak z lekarzem prowadzącym ciążę. Jeśli on nie zauważy żadnych przeciwwskazać możesz śmiało zacząć szykować się na bal!

confetti

Wyglądaj pięknie!

Ciąża to nie dla każdej kobiety najlepszy okres. Wiele z nas czuje się ociężale, nieatrakcyjnie. Przed nocą sylwestrową postaraj się rozpieścić. Możesz zaszaleć: zrobić sobie manicure, makijaż, fryzurę, kupić piękną sukienkę… Poczuj się dobrze w swojej skórze, odłóż na bok kompleksy i ciesz się tą niesamowitą nocą. A Nowy Rok przyniesie Ci przecież coś niesamowitego – Twojego upragnionego malucha. Ciesz się tym!