Bambusowa wyprawka dla niemowląt – tak czy nie?

Nie, nie chodzi o bambus w postaci, jaką znamy choćby z mebli ale o… tkaninę bambusową. To na razie nowość w naszym kraju, ale powoli staje się coraz popularniejsza.

mama składa bambusowe ubranka


Podziel się na


Można już znaleźć m.in. pieluszki, kocyki czy beciki dla niemowląt wykonane z bambusa. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim jest niezwykle delikatny, idealny dla małych alergików. Ma także własności termoizolacyjne – w lecie spisuje się tak samo dobrze jak w zimie. Czy warto zainwestować w bambusową wyprawkę dla dziecka?

Tkanina bambusowa

Tkanina bambusowa zdobywa coraz większą popularność, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Jednakże i w naszym kraju powoli zaczyna się o niej coraz więcej mówić.

Co sprawia, że jest tak wyjątkowa i jakie posiada właściwości?

  • Jest miękka i delikatna, przyjemna w dotyku

To z pewnością ogromna zaleta, szczególnie jeśli mamy na względzie delikatną skórę dziecka. To oczywiste, że chcemy, by było otulone najbardziej miękką tkaniną.

  • Ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne

Okazuje się, że większa część bakterii i grzybów jest naturalnie usuwana z powierzchni tkaniny.

  • Jest bardzo trwała

Kupując rzeczy wykonane z tkaniny bambusowej możesz się spodziewać, że przetrwają
z Tobą naprawdę długie lata.

  • Pochłania nieprzyjemne zapachy

To bardzo przydatna właściwość – tkanina bambusowa niweluje bowiem wszelkie nieprzyjemne zapachy.

  • Idealna w lecie i w zimie

Tkanina bambusowa jest charakterystyczna także z tego względu, iż w lecie zapewnia przyjemne uczucie chłodu, a w zimie ciepło. Dlatego pościeli z niej wykonanej można używać przez cały rok.

  • Hipoalergiczna

To właściwość, która sprawia, że ten materiał świetnie nadaje się dla noworodków. Jest także idealna dla alergików i astmatyków, nie gromadzi bowiem kurzu. Osoby z wrażliwą skórą bądź chorobami skóry również powinny zastanowić się np. nad bambusową pościelą.

  • Świetnie pochłania wilgoć

Tkanina bambusowa jest zbudowana z wielu mikroporów, co sprawia że pochłania wilgoć o wiele lepiej i zdecydowanie szybciej niż np. bawełna. Ta cecha sprawia, że bambus idealnie sprawdza się w ręcznikach.

dziecko w śpioszkach z bambusa

Eko-wyprawka

Jeśli styl życia „eko” jest dla Ciebie ważny, bambus będzie dobrym wyborem. Przy jego uprawie nie używa się żadnych pestycydów. Co ważne, tkanina bambusowa jest także w pełni biodegradowalna. Te cechy sprawiają, że jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku. Jeśli codziennie dokonujesz wyborów mając na względzie dobro środowiska, to będzie dobry zakup.

Uwaga na podróbki!

Wybierając wyprawkę należy mieć się jednak na baczności. Niektórzy producenci tylko chwalą się, że sprzedawany przez nich wyrób powstał z tkaniny bambusowej, a tak naprawdę ma w składzie tylko kilka procent bambusa lub… nie ma wcale.

Warto dobrze przyjrzeć się więc sklepowi czy producentowi, a także, jeśli istnieje taka możliwość, samej tkaninie, z której zrobiony jest interesujący nas kocyk, ubranko czy pieluszka. Dobrze zwracać uwagę na jakość wykonania – niechlujność, krzywy szew mogą zwiastować, że coś jest nie tak. Jeśli zdarzy Ci się zakupić podróbkę, pamiętaj, że masz prawo do zwrotu towaru. Jeśli będą z tym problemy, skontaktuj się z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli zadzwonisz pod podany numer (800 007 707) uzyskasz bezpłatną poradę prawną.

ubranka dla dziecka

Tkanina bambusowa – warto zainwestować?

Wyprawka z tkaniny bambusowej będzie z pewnością czymś niezwykłym, bardzo przyjemnym w użytkowaniu. Kupując ją (oczywiście o ile będzie oryginalna) masz też pewność, że nie działasz na szkodę środowiska. Jednak czy faktycznie to coś niezbędnego? Oczywiście odpowiedź brzmi – nie. Jeśli nie dysponujesz wolnymi środkami, nie musisz koniecznie i za wszelką cenę kupować dla dziecka wyprawki z bambusowej tkaniny.

Możesz się także zastanowić nad zainwestowaniem tylko w jedną rzecz, której będziesz używać najczęściej, np. w kocyk dla malucha. Weź pod uwagę, że bambus to tkanina bardzo trwała więc prawdopodobnie taki koc będzie towarzyszył dziecku dość długo.