Biżuteria z mleka mamy – hit czy kit?

Gipsowe odlewy brzuszków, odciski dziecięcej stópki – tego rodzaju pamiątki okresu ciąży i pierwszych chwil macierzyństwa przestały dziwić. Biżuteria z matczynego mleka – zaskakuje.

biżuteria z mleka


Podziel się na


Matczyne mleko to nie tylko źródło witamin i składników odżywczych, ale także – niesamowitej inspiracji. Podsuwa mnóstwo pomysłów na nietypowe pierścionki, naszyjniki, broszki, bransoletki oraz inne ozdoby, których najważniejszym elementem jest – ono samo. Ludzkie mleko. Pomysł na nietypowe upamiętnienie pierwszych chwil macierzyństwa narodził się w głowie Alicii Mogavero, matki trójki dzieci, która karmienie piersią zapamiętała jako nietypową, wspaniałą przygodę swojego życia. To dla jej upamiętnienia oraz umożliwienia tego innym kobietom, stworzyła firmę Mommy Milk Creations.

Dla kogo biżuteria z mleka mamy?

Do pracowni Mogavero zgłaszają się przede wszystkim – albo wyłącznie – te kobiety, dla których – podobnie jak dla Alicii, przygoda z karmieniem piersią okazała się niesamowitym, pozytywny przeżyciem. Przeżyciem, które wywarło spory wpływ na ich dalsze życie i które chciałyby zachować w swojej pamięci – i szkatułce, już na zawsze.

W celu otrzymania wyjątkowej biżuterii z materiału „własnej produkcji”, kobiety odciągają mleko do pojemniczka lub torebki do przechowywania żywności (wystarczy nie więcej niż dwie łyżki), po czym oddają je artystce (mleko szczelnie zamknięte można też przesłać pocztą). Ta przetwarza je w plastyczną, glinopodobną masę, z której następnie formuje różnego rodzaju kształty i umieszcza je w kolorowych lub przezroczystych podstawach.

Według uznania zamawiającej, mogą to być serduszka, gwiazdki, księżyce, kwiatuszki, krople, rączki, stópki – lista pomysłów jest długa. Jak twierdzi projektantka, proces tworzenia ozdób jest w pełni sterylny, a niezwykle staranne wykonanie zapobiega przebarwieniom. Za tego rodzaju nietypową pamiątkę trzeba zapłacić od 70 do 200 dolarów (cena zależy od kształtu i wielkości).

biżuteria dla mamy

 

Biżuteria z kobiecego mleka – po co mleczne pamiątki?

Po co tworzyć tego rodzaju pamiątki? Jak twierdzi Mogavero, nauczona własnym doświadczeniem chce, by matki miały możliwość wyrażenia swojej dumy z karmienia piersią, a mleczne ozdoby noszone na piersi zdecydowanie to ułatwiają. Twierdzi, że taka pamiątka pozwoli kobiecie zapamiętać momenty wyjątkowej bliskości z dzieckiem już na całe życie. Nosząc mleczną biżuterię na piersi, kobieta odwzorowuje niejako tę pierwszą relację z dzieckiem, kiedy wtulone w matczyne ramiona było jej całkowicie oddane. Autorka chce też podkreślić znaczenie karmienia dziecka piersią i promować je wśród kobiet, które nie są do niego przekonane lub z jakichś powodów się go obawiają.

Biżuteria z mleka matki może być piękną pamiątką na całe życie, która będzie przypominała matkę o pięknych chwilach spędzonych z dzieckiem podczas karmienia piersią. Może być również przekazana jako dziedzictwo rodzinne lub podarowana jako prezent z okazji ważnych wydarzeń życiowych.

Biżuteria z mleka – kto to kupuje?

Jak się okazuje, mimo skrajnych opinii, zainteresowanych nie brakuje. Brakuje raczej – czasu na realizację piętrzących się zamówień. Obecnie na stworzenie projektu trzeba poczekać około roku, zapisując się wcześniej na specjalną listę. Także sama produkcja spersonalizowanego gadżetu trwa stosunkowo długo – od 2 do 3 miesięcy.

Na szczęście istnieje rozwiązanie dla tych, którym zależy na czasie lub cena biżuterii wydaje się zbyt duża, ale sam pomysł – nie chce dać za wygraną. Już za 22 dolary można otrzymać zestaw do samodzielnego wykonania pamiątkowego gadżetu. W takim wypadku efekt końcowy zależy od zdolności manualnych oraz matczynej kreatywności, ale przecież najbardziej liczy się to, co w środku. A tam niezmiennie – króluje mleko!