Ciążowa bielizna – komfort na najważniejszych 9 miesięcy

Ciąża to czas wielkich zmian w kobiecym ciele. Zmieniające się kształty, w szczególności rosnący brzuszek są kłopotliwe dla kobiet jeśli chodzi o ubiór i bieliznę.Podziel się na


Na rynku dostępnych jest wiele fasonów i wzorów bielizny przeznaczonej na ten wyjątkowy czas. Czasy, kiedy taka bielizna była nieatrakcyjna dawno się skończyły.

Bielizna do zadań specjalnych

Gdy na rynku coraz większy wybór, rosną problemy kobiet z podjęciem decyzji, jaką bieliznę w tym szczególnym czasie nosić. Pamiętać należy przede wszystkim o wygodzie. Zasada ta dotyczy zarówno staników, majtek jak i koszul do spania. Bieliznę ciążową należy podzielić na tę przeznaczoną tylko na czas ciąży – jak majtki czy pasy podtrzymujące, oraz na tę od ciąży po czas karmienia. Tu szczególnie mamy na myśli staniki do karmienia i koszule do spania (z podobną funkcją).
Majtki

Ten element bielizny dla kobiet w ciąży dostępny jest w kilku wersjach. Mogą to być zarówno figi, bokserki. Dodatkowo mogą być one w wersji pod brzuch – z odpowiednim wykrojem na brzuch, jak i wysokie, sięgające do pępka. Oba kroje są równie dobre, ich wybór zależy tylko od upodobań przyszłej mamy. Bez względu na fason najważniejszy jest materiał, z którego są one wykonane. Muszą być przewiewne, nieuciskające. Dlatego najlepsze są te z bawełny. Źle dobrana bielizna może spowodować nadmierne pocenie się okolic intymnych i wywołać infekcje, niewskazane w ciąży.

Warto podkreślić, że wiele pań nie zmienia bielizny na czas ciąży. Jola, która jest w 9 miesiącu, przyznaje, że nie używa specjalnych majtek, ponieważ w zwykłych jest jej wygodnie. Będą to wtedy majtki noszone pod brzuchem. Jest to oczywiście możliwe, koniecznie należy obserwować swoje ciało. W razie jakiegokolwiek ucisku należy zmienić typ lub rozmiar bielizny.
Stanik

Ten element garderoby zmieniać należy wraz z ze zmianą rozmiaru biustu w ciąży. By uniknąć późniejszego obwisłego biustu w czasie ciąży, karmienia i po nim należ zawsze nosić dobrze dobrany biustonosz. Podtrzymywać powinien on obwodem, a nie ramiączkami. Także miseczka musi być odpowiednio dopasowana. O tym jak prawidłowo wybrać rozmiar poczytać można w Internecie lub dowiedzieć się od brafitterki.

Staniki do karmienia najlepiej jest kupić tuż przed lub nawet po porodzie, kiedy poznasz ostateczny rozmiar biustu. Część pań nie decyduje się na używanie specjalnych, odpinanych staników. Są one jednak najwygodniejsze także ze względu na delikatne materiały, z których są wykonane. Z racji odpinanych miseczek są przydatne przy karmieniu malucha.

Pasy, korygowanie, spanie

Nie należy zapominać także o innych elementach bielizny. Na rynku dostępne są ciążowe rajstopy, getry, koszule i pidżamy. Wszystko ma zapewnić wygodę mamom i bezpieczeństwo brzuszkom.

Warto wspomnieć o bieliźnie korygującej na czas po porodzie. Specjalnie wyprofilowane majtki, rajstopy, pasy mają na celu przyspieszenie wracania do formy i zanikanie brzucha.

Panie spodziewające się dziecka mogą wykorzystać pasy podtrzymujące. Dostępne są w formie wąskich pasów jak i całych topów. Dodatkowo taki pas osłoni brzuch, gdy koszulki okażą się za krótkie.