Co robić z dzieckiem w kwietniu?

Oto kilka pomysłów na kwietniowe aktywności – nie tylko dla dzieci!

aktywności dla dziecka na wiosnę


Podziel się na


W tym roku początek kwietnia rozpieszcza nas temperaturą! Przed nami chodzenie po placach zabaw, zwiedzanie parków, zakładanie zielnika, czytanie pod chmurką! To właśnie planujemy robić w kwietniu. Podpowiadamy, co w kwietniu można robić z dzieckiem – zarówno na zewnątrz, jak i w domu.

Poszukaj wiosny

Spacer w poszukiwaniu oznak wiosny może być świetnym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czego wypatrywać? Pąków kwiatów na drzewach, bazi, przebiśniegów, pierwiosnków, zawilców (można spojrzeć, ale nie dotykać – to roślina trująca), przylaszczek, kaczeńców, a także zwierząt – motyli, ptaków. Wraz z upływem miesiąca będzie można zauważyć. że odwiedzane miejsca zmieniają się i zielenią.

Ozdabiaj dom wiosennymi kwiatami

Nic tak nie wprowadza wiosennego klimatu, jak kwiaty. Jakie będą pasowały do wiosennego nastroju? Przepiękne, żółte żonkile, kolorowe tulipany, delikatne szafirki lub hiacynty. Pozwólmy maluchowi wybrać też takie, które podobają mu się najbardziej.

co robić w kwietniu

Zrób zielnik

W kwietniu natura budzi się do życia, dni są dłuższe i cieplejsze. Jest to już okres, w którym nie ma smogu, można więc bez obaw korzystać z dobrodziejstw kontaktu z naturą i wybrać się na spacer do pobliskiego (lub nieco dalszego) lasu czy łąki. Przy okazji można rozpocząć budowę własnego zielnika, w którym będziemy wklejać spotkane okazy roślin. Dla ułatwienia można zaopatrzyć się w gotowy zielnik z szablonem i wskazówkami.

 

jak zrobić zielnik

Nasze typy: Mój pierwszy zielnik Maja Graniszewska, Dorota Wojciechowska-Danek; Djeco – Zestaw Artystyczny Zrób to Sam – Praska i Zielnik Botanik

Zacznij sezon na pyszne warzywa

W kwietniu powoli zaczyna się okres na świeże warzywa takie, jak młode ziemniaki, sałata lodowa, rzodkiewka, szparagi… Warto wybrać się do lokalnego warzywniaka i zaopatrzyć w sezonowe pyszności. Można zrobić z nich klasyczną, wiosenną sałatkę z jajkami, sałatą, rzodkiewką, ziemniakami i szczypiorkiem.

Zaczytaj się

Oto kilka ciekawych książek dla najmłodszych:

nowości książkowe

Zrób wiosenne porządki

Może już od dawna planowaliście zmiany w wystroju? Wiosna to dobry moment na wprowadzenie ich w życie i odświeżenie także pokoju dziecięcego. Być może maluch jest już na tyle duży, że opowie o swoich preferencjach i wybierze dodatki, które pozwolą mu poczuć się jeszcze lepiej w swojej przestrzeni.

Wsiadaj na rower

Jazda na rowerze to świetna rozrywka i aktywność dla całej rodziny! Wiosną można zrobić już przegląd sprzętu – sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, a być może kupić dla dziecka jego własny rower, jeśli wcześniej było tylko pasażerem i jest już dostatecznie duże. Kwiecień powinien być już dostatecznie ciepły na pierwsze krótsze lub dłuższe wyprawy.

Dajcie znać, co Wy planujecie! Pięknego kwietnia Wam życzymy!