Dieta pudełkowa, zakupy z dostawą, aplikacje… Sprawdzamy usługi i sprzęty dla zabieganych rodziców

To znak naszych czasów, że czasem ciężko z całego dnia wyrwać choć 30 minut dla siebie – szczególnie, kiedy na świecie pojawiają się dzieci.

Dieta.pudełkowa.zakupy.z.dostawą.aplikacje.sprawdzamy.usługi.i.sprzęt.dla.zabieganych.rodziców.ciazowy.pl


Podziel się na


Dlatego nic dziwnego, że cały czas powstają nowe usługi dla tych, którzy chcą sobie nieco ułatwić i poukładać swoją codzienność. Polecamy te, które mogą przydać się rodzicom!

Dieta pudełkowa

Rozwiązanie idealne dla osób, które nie lubią gotować i/lub które nie mają na to czasu. Obecnie oferta takich diet jest tak szeroka, że z łatwością można ją dopasować zarówno do swoich preferencji żywieniowych, jak i rozkładu dnia. Pudełka mogą być dostarczane tylko od poniedziałku do piątku lub również w weekendy, możliwe jest także zamówienie diety tzw. „biurowej”, nie obejmującej śniadania czy kolacji, lub obydwu tych posiłków. Każdą dietę można dobrać, często także z pomocą dietetyka, do obecnego stylu życia i zapotrzebowania kalorycznego.

Nie da się ukryć, że gotowe posiłki dostarczane prosto pod drzwi to ogromna oszczędność czasu i ułatwienie życia. Co ciekawe, niektóre firmy oferują m.in. specjalne zestawy opracowane z uwzględnieniem szczególnych potrzeb kobiet karmiących piersią lub diety małych dzieci.

Zakupy z dostawą do domu

Wiele sklepów oferuje zakupy z dostawą do domu, co w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa jest nie tylko szybsze, ale też – bezpieczne. Jedną z bardziej przydatnych usług jest na tym polu Glovo. To aplikacja dzięki której można zamówić nie tylko jedzenie na wynos z restauracji czy fast foodów, ale też – zakupy z Biedronki, Żabki czy Carrefour Express.

Inną tego typu aplikacją jest Everli, która w ofercie ma dostawy m.in. z takich sieci jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Spar, czy Auchan. Ten ostatni, podobnie jak Carrefour czy L.Eclerc ma także własny system dowozu zamówień.

Dieta.pudełkowa.zakupy.z.dostawą.aplikacje.sprawdzamy.usługi.i.sprzęt.dla.zabieganych.rodziców.ciazowy.pl

Aplikacje ułatwiające życie

Lista zadań, lista zakupów, harmonogram sprzątania, zarządzanie domowym budżetem – a wszystko to w jednym, niewielkim urządzeniu. Smartfon potrafi naprawdę usprawnić życie całej rodziny!

  • OurHome – bardzo ciekawa aplikacja ułatwiająca rozdzielanie obowiązków domowych. Opiera się przy tym na gamifikacji, wszystkie prozaiczne czynności i zadania są więc swoistymi misjami, za które otrzymuje się punkty i zdobywa nagrody.
  • Tody – to aplikacja do… sprzątania. Wydaje się to nieco dziwnym pomysłem, ale, szczególnie jeśli pomieszczeń i powierzchni mamy sporo, może się przydać. Określamy elementy dla każdego pomieszczenia oraz co jaki czas należy wykonań dane czynności.
  • Trello – teoretycznie jest to aplikacja do zarządzania projektami, ale jej prostota, przejrzystość i intuicyjność sprawiają, że może się także bardzo przydać w codziennych sprawach – szczególnie, jeśli mamy ich na głowie naprawdę sporo! Zadania dzielimy w niej na do zrobienia, w trakcie i zrobione, a do każdego możemy dodawać notatki czy znaczniki.
  • Listonic – prosta aplikacja, która ułatwia tworzenie list zakupów. Ma funkcję wysyłania list innym osobom – są one przy tym synchronizowane na bieżąco. Pokazuje też ewentualne promocje.
  • Todoist – prosta, funkcjonalna aplikacja do organizacji i priorytetyzacji zadań. Konkretne „projekty” można również współdzielić.
Dieta.pudełkowa.zakupy.z.dostawą.aplikacje.sprawdzamy.usługi.i.sprzęt.dla.zabieganych.rodziców.ciazowy.pl

Sprzęty oszczędzające czas

Niestety, gadżety w tej kategorii nie należą do najtańszych, ale z pewnością to, co jest ich ogromną zaletą to oszczędność czasu, jaką zapewniają. Nie sposób nie ująć w takiej liście urządzenia wielofunkcyjnego (Thermomix lub podobne oferowane przez Lidl), które pozwala znacznie skrócić czas gotowania – szczególnie z pomocą wbudowanej (ogromnej!) bazy przepisów i aplikacji, która na podstawie tych zaznaczonych skomponuje nam listę zakupów.

Sprzętami, które mogą z kolei ułatwić sprzątanie są:

  • inteligentny robot sprzątający – polecany przede wszystkim dla osób, które mają do odkurzania spore powierzchnie, które wymagają odkurzania stosunkowo często,
  • bezprzewodowy odkurzacz,
  • mop parowy – świetne rozwiązanie jeśli nie chcemy tracić czasu na moczenie i wyciskanie czy rozrabianie płynu do mycia podłóg,
  • automatyczny robot do mycia szyb,
  • parownica – poręczny sprzęt do sprzątania wielu powierzchni bez użycia detergentów.

To tylko niewielka próbka pomysłów – podzielcie się ciekawymi pomysłami i usługami, z jakich Wy korzystacie!