Dzieje się w lutym II

Podpowiemy Wam, co ciekawego przeczytać, obejrzeć lub zrobić w tym tygodniu! Ciekawi? Zapraszamy!

mama i córka robią poranną kawę


Podziel się na


Co się dzieje w tym tygodniu lutego? Całkiem sporo! Podpowiemy Wam, co słychach w świecie Instagrama i show biznesie, co ciekawego przeczytać, obejrzeć lub zrobić w danym tygodniu! Ciekawi? Zapraszamy!

Aleksandra Żebrowska jest w czwartej ciąży

Aleksandra Żebrowska, pomysłodawczyni i dyrektorka generalna „Francis & Henry”, a prywatnie żona Michała Żebrowskiego spodziewa się czwartego dziecka. Poinformowała o tym na swoim Instagramie, zamieszczając zdjęcie dodatniego testu ciążowego oraz dodając zabawny wpis: Dwie kreski mimo szczepienia #toniecovid #tomichał. Żebrowscy mają obecnie trzech synów: Franciszka, Henryka i Feliksa, ale – jak podkreśla influencerka, kolejna ciąża jest jej ósmą. Kobieta ma już za sobą trzy poronienia oraz ciążę pozamaciczną.

Aneta i Robert ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” zostali rodzicami

Ulubiona para ostatniej edycji popularnego programu telewizyjnego doczekała się pierwszego potomka. Aneta i Robert wytrwali w kontrowersyjnym eksperymencie i niedługo po zakończeniu emisji programu ogłosili światu, że spodziewają się dziecka. Sympatyczna trenerka chętnie dzieliła się z fanami zdjęciami, dokumentującymi przebieg jej ciąży, a przede wszystkim – niesamowitą radością ze swojego stanu. Niedługo po porodzie jej mąż zamieścił na Instagramie urocze zdjęcia z synem. 2.02.2022 – nie sposób nie zapamiętać takiej daty – napisał szczęśliwy tata.

Polska wersja książki dla dzieci o rodzinach LGBT+ już dostępna

Dzięki staraniom Fabryki Równości powstała polska wersja książki dla dzieci, opowiadająca o rodzinach, w których rodzice są osobami LGBT+. Książka „Mamunie, tatunie, dzieciaki i zwierzaki” zawiera opowiadania, które na pozór niczym się nie różnią od tych, jakie znajdziemy w innych publikacjach dla dzieci. Jednak różnica jest zasadnicza – w każdej historii zamiast mamy i taty mamy rodziców tej samej płci. To jedna z niewielu propozycji o podobnej tematyce skierowana właśnie do dzieci w wieku przedszkolnym. Jak informuje organizacja na swoim Facebooku, zainteresowanie książką jest bardzo duże.

11 lutego – polska premiera filmu „Abe gotuje”

Kochający gotować 12-latek o imieniu Abe pragnie zatrzeć różnice pomiędzy swoimi rodzinami z Palestyny i Izraela przy wspólnym stole. W tajemnicy przed rodzicami odnajduje popularnego w internecie kucharza Chico, który specjalizuje się w łączeniu smaków z całego świata. „Abe gotuje” to jedna z najbardziej smakowitych propozycji kinowych dla dzieci, która pokazuje siłę pasji i determinację młodego bohatera oraz problemy jakie mogą wyniknąć ze wzajemnych uprzedzeń. Czy chłopcu uda się przygotować wyjątkową ucztę, dzięki której zatrą się różnice między jego rodzinami?

Film „Córka” z trzema nominacjami do Oskara

„Córka” to dzieło wyreżyserowane przez Maggie Gyllenhaal, oparte na książce Eleny Farrante. W dojrzały, wielowymiarowy i odważny sposób dotyka tabu, jakim jest ciemna strona macierzyństwa. To opowieść o społecznych oczekiwaniach, by kobieta była zawsze matką wyjętą wprost z okładek kolorowych magazynów z cukierkowymi zdjęciami szczęśliwej rodziny. Tymczasem „Córka” to –  w dużym uproszczeniu – opowieść o matce, która nie czuje miłości do dzieci. Gyllenhaal w swoim reżyserskim debiucie uświadamia, że nie każda matka musi posiadać macierzyński instynkt. Czy powinny udawać, że jest inaczej?

Leda to 48-letnia profesorka włoskiej literatury, która przyjeżdża na grecką wyspę, by zwyczajnie odpocząć w samotności. Cały czas jednak maniakalnie obserwuje z ukrycia amerykańską rodzinę plażowiczów. Młoda matka i jej nieokiełznana córka budzą w bohaterce bolesne wspomnienia z własnej przeszłości. Kiedy jednak córeczka Niny gubi się na plaży, to właśnie Leda instynktownie wie, gdzie szukać dziecka, stając się dla rodziny bohaterką. Ale czy rzeczywiście nią jest? „Córka” czeka na polską premierę, która zaplanowana jest na marzec. Film otrzymał właśnie trzy nominacje do Oskara: w kategorii scenariusz adaptowany, w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

Maffashion pokazuje skórę po ciąży

Blogerka i influencerka Julia Kuczyńska, znana w sieci jako Maffashion, opublikowała relację, na której pokazuje skórę brzucha po ciąży. – Moja skóra na brzuchu jest, jaka jest. Normalna! Normalna jak u kobiety, która rodziła. Rozciągnięta, pomarszczona, zmieniła się… bo jest skórą! Nie narzekam, bo nie jest źle. Ale nie oszukujmy się… to nie jest to samo, co było kiedyś. I nie musi – mówi młoda mama. W ten sposób influencerka przekonuje inne mamy, że ciąża zmienia ciało każdej z nas i nie jest to powód do wstydu czy kompleksów. Nagranie spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem.

Żródło: https://www.instagram.com/maffashion_official/ 

Wyniki badań Rzecznika praw dziecka: Dzieciom brakuje energii życiowej

Rzecznik praw dziecka przedstawił wyniki ogólnopolskich badań dotyczących jakości życia dzieci i młodzieży. Wynika z nich, że co piąte dziecko w Polsce czuje się ciągle chore, wyczerpane fizycznie i brakuje mu energii życiowej. Niewiele lepszą kondycję ma starsza młodzież. 17 procent wszystkich uczniów wymaga natychmiastowej pomocy związanej z fatalną kondycją fizyczną. Z badań wynika także, że co dziesiąty uczeń 2. klas szkoły podstawowej praktycznie w ogóle nie jest aktywny fizycznie, a wśród uczniów 6. klas to aż 12 procent. Wśród młodzieży aktywności fizycznej nie wykazuje 27 procent badanych.

badania

„Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy” – nowa książka wydawnictwa ZNAK

Wiele kobiet nigdy nie widziało swojej waginy, nie przeżyło orgazmu ani nie wie, gdzie ma mięśnie dna miednicy. Niejedna dała sobie wmówić, że ból miesiączkowy lub w trakcie współżycia to po prostu „taka uroda”. Wiele kobiet milczy w samotności, bo myśli, że tylko one tak mają. Pora to zmienić.

Nakładem wydawnictwa ZNAK ukazała się nowa książka autorstwa Eweliny Tyszko-Bury oraz Kamili Raczyńskiej-Chomyn, zatytułowana „Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy”. Jak czytamy na stronie wydawnictwa, to pierwszy kompleksowy i nowoczesny poradnik poświęcony najważniejszym problemom związanym ze zdrowiem intymnym i seksualnym kobiet. Autorki wraz z czternastoma specjalistkami i specjalistami zapraszają kobiety w najważniejszą podróż życia — podróż w głąb własnego ciała.

książka

Link: https://www.znak.com.pl/ksiazka/ona-zdrowie-seksualnosc-cwiczenia-miesni-dna-miednicy-tyszko-bury-ewelina-raczynska-chomyn-kamila-216368