Dzień Kobiet, czyli czy kobiety potrzebują swojego święta?

– Kochanie, kupiłem ci kwiaty! – Dziękuję, to miło, nie trzeba było. No właśnie, jak to w końcu jest – trzeba było czy nie? Czy kobiety potrzebują swojego święta?­

imprezy dzień kobiet


Podziel się na


Nie chodzi o to, że nie trzeba wcale. Trzeba, pewnie że tak. Kocham kwiaty! Ale kocham je codziennie. I równie mocno (Nie! Mocniej!) ucieszyłabym się z nich wczoraj, jutro, za tydzień. Dlaczego? Dlatego, że kupiłbyś je wtedy bez okazji – tak po prostu. Bo kochasz, bo doceniasz, bo lubisz mi sprawiać przyjemność. A nie dlatego, że od samego rana (Nie, przepraszam! Od tygodnia!) każde radio, reklama i wystawa krzyczy, że właśnie dzisiaj trzeba kupić JEJ kwiaty. Najlepiej w pakiecie z czekoladkami – dzisiaj akurat większość na promocji.

Nie chodzi więc o to, że nie chcę świętować, bo czuje się „ponad to”. Bo chce być traktowana na równi z mężczyznami, którzy – choć może i teoretycznie mają swoje święto, to w rzeczywistości nikt nie wie, kiedy ono wypada. Nie! Ja chcę być traktowana jak kobieta – uwielbiam nią być i chcę, by mi o tym przypominano. Ale nie tylko dzisiaj w Dzień Kobiet – każdego dnia. By moje kobiece potrzeby – odpoczynku, czasu dla siebie, dbania o wygląd, samorozwoju – były dostrzegane nie tylko w ten jeden dzień w roku.

Brzmi całkiem rozsądnie, prawda? Ale jaki z tego wniosek – świętować czy nie? Kupić jej te kwiaty czy faktycznie zrezygnować? A może lepiej kupić jutro..?

prezent dla mamy dzień kobiet

Celebruj swoje święto tak, jak lubisz!

Ile kobiet, tyle odpowiedzi. Każda z nas jest inna – każda ma inne potrzeby, oczekiwania, marzenia. Niech 8 marca będzie dla nas okazją do celebrowania kobiecości definiowanej na własnych zasadach. Skoro to nasze święto, to od nas powinno zależeć, jaki będzie miało charakter.

Chcesz w tym dniu poczuć się jak królowa? Zostać obdarowana pięknym bukietem, czekoladkami, biżuterią? Masz do tego prawo! Korzystaj i ciesz się tym wyjątkowym czasem! Chcesz spędzić ten dzień sama ze sobą? Pójść na fitness, do kosmetyczki, na zakupy, do kina? To twój dzień – spędź go według własnego scenariusza. Zaznacz to wyraźnie i uprzedź zainteresowanych co do swoich planów. A może lubisz świętować z innymi kobietami – przyjaciółką, mamą, siostrą? Świetny pomysł na celebrowanie kobiecości! Może stanie się to waszą coroczną tradycją?

dzień kobiet 2024

A może właśnie nie chcesz świętować – bo uważasz, że kobiety nie potrzebują swojego święta. Chcesz być traktowana jak kobieta nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia. Powiedz o tym głośno i potraktuj 8 marca jak każdy, nie różniący się od innych dzień. Uprzedź, że nie chcesz w tym dniu prezentów, kwiatów ani szczególnego traktowania. Ale jeśli usłyszysz życzenia albo mimo wszystko dostaniesz upominek, przyjmij go z uśmiechem. I przypomnij, że świętujesz swoją kobiecość codziennie – obdarowujący będzie miał nie lada wyzwanie!

Wszystkiego najlepszego dla nas wszystkich – dzisiaj, jutro i zawsze! Pamiętajcie: każdy dzień jest nasz!