Gadżety dla niemowlaka, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w małym mieszkaniu

Wasza rodzina już niebawem się powiększy, a wasze mieszkanie póki co – niekoniecznie? Spokojnie, mamy na to sposoby!

karteczka z napisem bebe


Podziel się na


Podpowiadamy, jak zaaranżować małą przestrzeń tak, by była komfortowa zarówno dla noworodka, jak i jego rodziców!

Łóżeczko wielofunkcyjne

Kto powiedział, że łóżeczko musi służyć wyłącznie do spania? Wbrew pozorom, ten dość sporych gabarytów mebel może nie tylko zabrać miejsce w mieszkaniu, co dostarczyć dodatkowego miejsca na przechowywanie dziecięcych akcesoriów. Rozejrzyjmy się po prostu za łóżeczkiem z szufladą albo z dodatkową komodą – pomieści ubranka, pieluchy i kosmetyki. Dodatkowo można też pomyśleć o modelu z przewijakiem – kolejny pomysł na zaoszczędzenie miejsca.

Półki pod łóżkiem

Dodatkowego miejsca warto też poszukać pod własnym łóżkiem, gdzie zwykle zbiera się co najwyżej kurz. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest łóżko z gotowymi już szufladami, półkami czy schowkami. Nie chodzi jednak o to, by oszczędzając miejsce tracić dodatkowe pieniądze – jeśli nasze łóżko na to pozwala, wystarczy kupić kosze i pojemniki do przechowywania, które wsuniemy pod jego spód.

łóżeczko dziecięce

Półki pod sufitem

Szukając dodatkowych centymetrów warto też spojrzeć w górę. Półki zamontowane pod sufitem nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a dobrze dobrane i zaaranżowane mogą wręcz uatrakcyjnić wnętrze. Możemy umieścić tam przedmioty używane rzadziej, a jednak potrzebne przy maluchu albo przenieść własne rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień, zwalniając tym samym przestrzeń dla dziecka.

Gadżety składane

Szukając miejsca w małym mieszkaniu, warto zastanowić się, które przedmioty można – poskładać. Zdziwilibyście się, w jak wielu przypadkach jest to możliwe. Nie tylko dziecięcy stolik czy krzesełko do karmienia, ale nawet wanienkę czy nocnik! Czasami wystarczy po prostu zdecydować się na model przenośny, tzw. turystyczny. Swoją drogą, nie zapominajcie też o turystycznych łóżeczkach.

karuzela dla dziecka z owieczkami

Worki próżniowe na ciuszki

Trudno ukrywać, że najwięcej miejsca zajmują dziecięce ciuszki. Część z nich używamy na co dzień, ale wiele okazuje się za dużych, przez co niepotrzebnie zajmują cenne półki w szafie przez kilka miesięcy. Warto wypróbować worki próżniowe – specjalne pojemniki, które po włożeniu do środka zawartości i odessaniu z nich powietrza, dostosowują się do kształtu umieszczonych przedmiotów. Możemy w nich przechowywać nie tylko ubranka, ale też kołdry czy inne tekstylia. Jak to działa? Wkładamy ubrania do worków, po czym odsysamy powietrze, np. za pomocą zwykłego odkurzacza. Magia? Zwykła fizyka!

Pudełka, organizery

Kolejnym pomysłem na zmieszczenie mnóstwa małych, dziecięcych gadżetów są różnego rodzaju organizery. Do wyboru do koloru – można by powiedzieć, bo obecnie wybór tychże jest w zasadzie nieograniczony. Wybierać możemy wśród kształtów, kolorów, motywów, no i oczywiście sposobów przechowywania. Niektóre z nich można oczywiście szybko i sprawnie złożyć, jeśli nie są w danej chwili potrzebne.

A Wy, jakie macie sposoby na „powiększenie” małego mieszkania? Podzielcie się nimi w komentarzach!