Gadżety mamy: kąpiel malucha

Kąpiel malucha to często proces bardziej skomplikowany niż może się wydawać.

dziecko w kąpieli


Podziel się na


Okazuje się, że producenci różnego rodzaju gadżetów prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach na jego uproszczenie i uprzyjemnienie zarówno dla mamy, jak i dla malucha. Na rynku pojawia się mnóstwo produktów przydatnych w trakcie kąpieli lub po niej. Niektórym warto przyjrzeć się bliżej, ponieważ mogą okazać się użyteczne.

Ogromny wybór

Wybór gadżetów kąpielowych dla maluchów jest ogromny. Część z nich to faktycznie niezbędniki, ale większość – gadżety, bez których każdy spokojnie się obejdzie, jednak mogą uprzyjemnić i uprościć kąpiel. Kilka z tej drugiej grupy przedstawiamy poniżej.

Wiaderko do kąpieli

Brzmi nieco dziwnie? Być może, ale wiaderko kąpielowe dla niemowląt może okazać się bardzo przydatnym gadżetem kąpielowym. Używa się go zamiast wanienki, maluch przebywa tam w pozycji embrionalnej – bardzo dobrze sobie znanej i naturalnej. Właśnie dlatego kąpiel w wiaderku działa uspokajająco i daje dziecku poczucie bezpieczeństwa bo przypomina warunki, jakie panowały w łonie matki. Ciepła woda i pozycja z nóżkami przylegającymi do brzucha i wypiętą pupą może łagodzić kolki. Jeśli maluszek ma z nimi problem, warto rozważyć zakup takiego gadżetu.

Wanienka z hydromasażem

To propozycja dla osób, które mogą sobie pozwolić na duży wydatek. Taki gadżet kosztuje bowiem naprawdę sporo. Nie jest to oczywiście artykuł pierwszej potrzeby, ale luksusowy, więc jeśli dysponujemy środkami można się nad nim zastanowić. Taka wanienka wyposażona jest w 10 dysz masujących, którymi steruje się z panelu, a także światła, których kolor można dowolnie zmieniać. Miejsce do leżenia jest odpowiednio profilowane, a wanienka nadaje się także dla nieco starszych dzieci.

dziecko w kąpieli

Leżaczek do kąpieli

Ten gadżet umieszczony w dużej wannie bądź brodziku znacznie ułatwia kąpiel dziecka. Po prostu przymocowujemy leżaczek do dna za pomocą specjalnych przyssawek, dzięki którym trzyma się mocno ale usunięcie go nie sprawia trudności. Używając go masz pewność, że maluch nie wyślizgnie ci się i nie zrobi sobie krzywdy – jest bezpieczny, a Ty możesz zająć się myciem mając wolne obydwie ręce.

Dla niektórych trzymanie dziecka w wannie to żaden problem i to właśnie ten sposób jest najwygodniejszy. Inni na pewno zaprzyjaźnią się z leżaczkiem – to kwestia upodobań. Tego typu produkty są wykonane z przyjaznych, szybkoschnących materiałów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – do wyboru, do koloru.

Krzesełko do kąpieli

Kolejny gadżet umieszczanym bezpośrednio w dużej wannie lub w brodziku, najczęściej za pomocą przyssawek to krzesełko kąpielowe. Przeznaczone jest dla maluchów od kilku miesięcy do ponad roku – w zależności od wytycznych od producentów konkretnych modeli. Dzięki takiemu krzesełku maluch może się świetnie bawić w trakcie kąpieli. Do wielu z takich produktów przymocowane są bowiem różne zabawki, piszczałki, pokrętła. Zaprojektowane są w taki sposób, aby dziecku było wygodnie i także antypoślizgowe.

Organizer na kąpielowe zabawki

Jeśli twoja pociecha uwielbia bawić się podczas kąpieli różnymi zabawkami i ma ich całe mnóstwo, być może warto zastanowić się nad specjalnym organizerem na nie. Wybór jest bardzo ciekawy – można zaopatrzyć się w kolorowy, we wzorki lub w kształcie żabki, biedronki, wieloryba. Takie organizery są wykonane z wodoodpornych materiałów i zaprojektowane tak, aby nie stała w nich woda. Można je przyczepiać do ściany lub montować na stałe.

dziecko w kąpieli

Osłonka na kran

Ten mały i niepozorny przyrząd może okazać się bardzo użyteczny podczas kąpieli dziecka w dużej wannie. Dzięki niej nie ma obaw, że maluch wywróci się i uderzy o kran, nabije sobie nim guza czy też nadzieje się przypadkowo przy nieco bardziej gwałtownym ruchu. Osłonki są wykonane z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału i skonstruowane tak, aby pasować do większości kranów.

Gadżety do mycia włosów

Jeśli twój maluch wyjątkowo źle znosi mycie włosów, wręcz tego nie cierpi i bardzo ciężko wykonać w spokoju tę czynność (być może kiedyś piana zalała mu oczy) możesz zastanowić się nad zakupem produktów, których zadaniem jest ułatwienie tego procesu.Jeden z nich to kubek do mycia głowy. Jest wyprofilowany tak, aby idealnie przylegać do główki malucha i wykonany z bardzo miękkiego materiału. Inny to specjalne „rondo”, które zakłada się maluszkowi jak kapelusz, dzięki czemu mycie włosów u dzieci, które tego nie znoszą przebiega zdecydowanie sprawniej.

Które chcielibyście przetestować?