Gry planszowe to doskonała rozrywka zarówno na wieczory na dywanie, jak i popołudnia na trawie. Wybraliśmy dla was kilka nowości!
Już za chwilę Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy dla Was przegląd. w którym zgromadziłyśmy nowe gry planszowe dla całej rodziny. Gwarantujemy godziny dobrej zabawy.
Przewrotne żabki
Na początek świetna rodzinna gra logiczna o niezwykle prostych zasadach, co tylko dodaje jej atrakcyjności. Zadaniem graczy jest przemyślane dokładanie żabek w swoim kolorze na planszę – w taki sposób, aby ostatecznie to właśnie ich było jak najwięcej. Pod żadnym pozorem nie zdradzamy nikomu swojej barwy, wyznaczonej przez tylko nam znany okrągły żeton. Oczywiście celem przeciwników jest pokrzyżowanie naszych planów i dołożenie swoich żabek. Zróbmy wszystko, by pomieszać im szyki!
Nowość od Granny to propozycja, która spodoba się całej rodzinie, a sprawdzi się szczególnie w czasie wiosennego pikniku przy stawie. Gra angażuje, bawi i ekscytuje – naprawdę warto mieć ją w swojej kolekcji! Gra dla 2 – 4 osób, przewidziana dla dzieci w wieku od 6 lat. Do kupienia TUTAJ!
Dzień Bobry
A teraz znad stawu przenosimy się do lasu, gdzie czekają na nas sympatyczne bobry oraz ich leśni przyjaciele gromadzący pożywienie na zimę. W czasie dynamicznej karcianej rozgrywki gromadzimy przysmaki dla wylosowanych przez siebie mieszkańców lasu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by podbierać jedzenie innym graczom, bo naszym celem jest jak najszybsze uzbieranie pięciu takich samych rodzajów produktów. Zalety gry to na pewno dynamiczna akcja, proste zasady, ciekawa leśna tematyka i ładna szata graficzna. No i rzecz jasna – uwielbiany przez nas wszystkich element blefu.
„Dzień Bobry” to propozycja dla nieco starszych dzieci – przewidziana dla graczy w wieku od 8 lat, ale można z powodzeniem zagrać już z 6-latkami. Minimalna liczba graczy to 3 osoby, maksymalnie możemy zagrać w szóstkę. Choć „Dzień Bobry” to gra przedstawiana jako familijna, sprawdzi się zarówno w gronie dzieci, jak też i samych dorosłych. Aż trudno uwierzyć, że w tak prostych zasadach może kryć się tyle rozrywki. Do kupienia TUTAJ!
Łąka
Pozostańmy jeszcze na chwilę w tematyce przyrodniczej. Tym bardziej, że wiosenna łąka ma w sobie tyle do odkrycia! Przed nami nowa gra Klemensa Kalickiego, autora popularnej gry familijnej Domek. Znacie? Lubicie? Pokochacie także i najnowszą propozycję od Rebela. A jeśli nie znacie, nic straconego – zapraszamy na łąkę. W czasie rozgrywki trwającej od 60 do nawet 90 minut wcielamy się w wędrowców obserwujących naturę. Z mapą w dłoni spacerujemy po malowniczej okolicy, szukając inspiracji i podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Kierujemy się pasją i ciekawością świata, ale też – rywalizacją o tytuł najwprawniejszego obserwatora przyrody! Kto go zdobędzie? Ten, komu uda się zdobyć najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt i roślin, krajobrazów oraz pamiątek zebranych z wędrówki.
W grę zagrać mogą maksymalnie 4 osoby. Producent przewiduje ją dla dorosłych i dzieci od 10 roku życia. Do kupienia TUTAJ!
Drogi do Rzymu
A teraz przenosimy się do starożytnego Rzymu. Naszym zadaniem jest wcielić się w rolę najbogatszych rodzin i zdobyć przychylność cesarza, tworząc sieć dróg łączących Wieczne Miasto z resztą świata. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Proste zasady sprawiają, że gra sprawdzi się już w przypadku początkujących graczy, a atrakcyjność rozgrywki powoduje, że spodoba się także tym bardziej doświadczonym. W każdej turze gracze umieszczają odcinki dróg na mapie – zaczynając od Rzymu i kierując się w stronę innych miast imperium. Zdobywają punkty za każdym razem, kiedy uda im się zbudować nową drogę – im dłuższy odcinek, tym więcej otrzymają punktów. Co ciekawe, jeśli droga powrotna do Rzymu zawiera odcinek umieszczony przez innego gracza, ten również otrzymuje punkty. Zmuszanie innych graczy do korzystania z własnych dróg jest jednym ze sposobów na wygraną, ale – wcale nie jedynym!
Gra zyskała już miano jednej z najlepszych planszówek familijnych 2020 roku w portfolio polskiego wydawnictwa Granna – z dużym potencjałem do tego, by stać się wieloletnim przebojem. Przeznaczona dla 2 do 5 osób, przewidziana już dla graczy w wieku 8 lat. Do kupienia TUTAJ!
Opowiadanki
I na koniec zaproszenie do świata wyobraźni. Opowiadanki to gra wyjątkowo rodzinna. Rodzice wraz z dziećmi poznają bajki i samodzielnie decydują o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Gra mocno się różni od typowych planszówek. W środku stylizowanego na książkę kartonu znajdziemy pięknie ilustrowaną książkę ze specjalnymi kieszonkami na karty, trójelementową planszę z punktami, dwa zestawy kart, żetony do głosowania oraz sześć znaczników graczy.
Zasady – mimo że banalnie proste – swoją prostotą zachwycają. Jeden z graczy wciela się w rolę narratora i odpowiedzialny jest za czytanie jednej z dziesięciu opowieści. Gdy uczestnicy poznają już głównego bohatera historii, ich zadaniem jest wybrać jedną spośród pięciu otrzymanych wcześniej kart z wizerunkami zwierząt. Następnie każdy kładzie wybraną kartę na stole tak, by pozostali gracze jej nie widzieli. Czytający zgarnia wszystkie karty, tasuje je, a następnie kładzie pod planszą z punktami. Co dalej? Dołączcie do zabawy! Użyjcie wyobraźni, aby stworzyć niezwykłe opowieści, do których sami wybierzecie bohaterów! Świetna zabawa dla dużych i małych, doskonały trening wyobraźni i pole do rozwoju kreatywności.
Gra przeznaczona dla 2 do 6 osób, polecana już dla dzieci od 5 roku życia. Do kupienia TUTAJ!
Mamy nadzieję, że nasz przewodnik po grach okaże się dla was pomocny. 1 czerwca jest tuż, tuż!