Makijaż permanentny brwi a karmienie piersią i w czasie ciąży

Microblading jest coraz bardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. A czy możemy poddać się makijażowi permanentnemu brwi, gdy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią?

Makijaż permanentny w ciąży


Podziel się na


Spis treści
1. 
Makijaż permanentny - na czym polega?
2. 
Microblading w ciąży - można czy nie można?
3. 
Dlaczego makijaż permanentny brwi w ciąży jest złym pomysłem?
4. 
Makijaż permanentny brwi a karmienie piersią – co z tym okresem?

Microblading pozwala skorygować drobne mankamenty oraz… oszczędzić czas, gdyż dzięki niemu nie musimy pewnych elementów make-upu wykonywać codziennie. Czy jest możliwe poddanie się tej procedurze będąc w ciąży lub karmiąc piersią?

Makijaż permanentny – na czym polega?

Microblading zyskuje na popularności. Kiedyś nie był zbyt rozpowszechniony, jednak zarówno technika jego wykonywania, jak i świadomość rozwinęły się na tyle, że obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na ten  zabieg kosmetyczny. Nawet te, które spodziewają się dziecka lub je mają, zadają sobie często pytanie, co w przypadku makijażu permanentnego brwi a karmienia piersią lub w czasie ciąży. Jeśli microblading jest przeprowadzony dobrze, dokładnie, profesjonalnie oraz zostanie dopasowany do osoby poddającej się mu, potrafi poprawić pewne mankamenty w delikatny i nierzucający się w oczy sposób. Posiadanie np. permanentnej kreski na powiece pozwala zaoszczędzić codziennie nieco czasu, który przeznaczamy na podkreślenie urody.

Microblading polega na wprowadzeniu pigmentu w głębsze warstwy skóry za pomocą przyrządu z igłą. Dzięki temu kolor utrzymuje się na skórze dłużej, ale nie, jak myślą niektórzy – na zawsze. Efekt pozostanie z nami nawet na kilka lat. Jakie mankamenty można dzięki niemu ukryć? Jakie elementy podkreślić lub dodać? Mianowicie pozwala:

  • cieszyć się precyzyjnie wyregulowanymi brwiami;
  • uzupełnić braki w linii brwi;
  • poprawić niedoskonałości w linii brwi;
  • odtworzyć brwi po przebytej chorobie;
  • wypełnić brwi po przebytej chorobie.
Makijaż permanentny brwi w ciąży

Makijaż permanentny jest zabiegiem dosyć bolesnym, dlatego w podczas zabiegu stosuje się środki znieczulające, które czynią go bardziej znośnym. Aby efekt był trwały należy wykonać serię zabiegów. Zawsze przed wykonaniem microbladingu należy umówić się na konsultację, podczas której m.in. omawia się przeciwwskazania i sposób przeprowadzenia zabiegu, wskazuje pożądane efekty oraz dobiera odpowiedni kolor. Szczególnie będzie ona pomocna dla kobiet, które zastanawiają się czy makijaż permanentny w ciąży czy w trakcie karmienia piersią to dobry pomysł?

Microblading w ciąży – można czy nie można?

Kobiety w ciąży są już coraz bardziej świadome tego, że w trakcie tych dziewięciu miesięcy nie muszą rezygnować z każdego zabiegu upiększającego – czy to na twarz czy ciało. Obecnie gama zabiegów kosmetycznych dla kobiet w ciąży (lub dozwolona dla Pań w tym stanie) stale się poszerza. Makijaż permanentny brwi w ciąży nie jest jednak jednym z tych zabiegów, które poleca się kobietom noszącym pod sercem dziecko (podobnie, jak np. depilacja) – co więcej, ciąża jest wręcz przeciwwskazaniem dla tej procedury.

Dlaczego makijaż permanentny brwi w ciąży jest złym pomysłem?

Makijaż permanentny a ciążą nie jest dobrym wyborem z kilku powodów:

  • jest to zabieg inwazyjny – pigment dociera głęboko, co może zwiększyć narażenie na infekcje, których w ciąży absolutnie należy unikać;
  • nie jest do końca wiadome (nikt nie przeprowadza badań wpływu microbladingu na kobiety ciężarne) jak barwnik może zadziałać na płód. Jedynie ich wpływ na osobę poddawaną microbladingowy jest znany;
  • kobiece hormony, które w ciąży szaleją, mogą mieć negatywny wpływ na to, w jaki sposób barwnik „przyjmie się” lub rozleje pod skórą.

Wiele, a nawet większość salonów kosmetycznych nie wykonuje makijażu permanentnego brwi kobietom w ciąży

Wiele, a nawet większość salonów kosmetycznych, nie wykonuje makijażu permanentnego brwi kobietom w ciąży. Przede wszystkim dlatego, że nie ma badań dowodzących, iż makijaż permanentny brwi jest dla ciężarnych bezpieczny. To zrozumiałe – powstanie podobnych badań wymagałoby przeprowadzenia zabiegów na tej wrażliwej grupie, na co z pewnością mało kto chciałby się zdecydować. Dopóki więc nie mamy pewności, że makijaż permanentny w ciąży może być bezpieczny, należy założyć, że nie jest.

Makijaż permanentny brwi a karmienie piersią – co z tym okresem?

Skoro ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego brwi, czy karmienie piersią także? Podczas laktacji również raczej nie wykonuje się tego zabiegu. W salonach kosmetycznych kobiety karmiące dowiadują się, że lepiej, aby poczekały do momentu, aż dziecko zostanie odstawione od piersi. Kreskę na górnej powiece czy makijaż permanentny brwi w trakcie karmienia piersią teoretycznie można wykonać. Natomiast niewskazany jest w tym okresie makijaż permanentny ust. Należy się oczywiście odpowiednio wcześniej skonsultować z lekarzem i nie podejmować tej decyzji samodzielnie.