Miss Porodówki

Dziewiąty miesiąc ciąży to ostatni dzwonek, by dokonać kilku prostych zabiegów kosmetycznych, które pozwolą ci dobrze czuć się w szpitalu.

kobieta w ciąży w ręczniku


Podziel się na


Na szczęście nikt jeszcze nie wpadł na pomysł organizacji konkursu piękności na porodówce.  Warto jednak zawczasu zadbać o to, by czuć się komfortowo w tym osobliwym miejscu. Fryzjer, depilacja, manicure czy pedicure to nie luksus, ale zabiegi, które pozwolą ci jeszcze bardziej zrelaksować się przed porodem i dobrze poczuć we własnym ciele. Tym bardziej, że tuż po narodzinach dziecka może nie starczyć na nie czasu.

Przed porodem – pomyśl o sobie

Dziewiąty miesiąc ciąży to czas największego zniecierpliwienia, w końcu oczekujesz przyjścia na świat dziecka. Spoglądasz na spakowaną na tę wyczekiwaną chwilę walizkę, układając w głowie setki scenariuszy dotyczących twojego porodu. Dobrze jednak, gdy w tym czasie pomyślisz również o sobie samej! To ostatni dzwonek, by dokonać kilku prostych zabiegów kosmetycznych, które pozwolą ci dobrze czuć się w szpitalu. Odkładana na ostatnią chwilę wizyta u fryzjera może nigdy nie dojść do skutku – dziecko może nieco pospieszyć się z przyjściem na świat, weź to pod uwagę i przygotuj się na ten moment znacznie wcześniej.

Fryzjer w ciąży

Na trzy-cztery tygodnie przed porodem poświęć chwilę na wizytę u fryzjera. Jest to dobry moment na zafarbowanie włosów, gdyż podczas połogu jest to niewskazane, a włosy nie będą w tym czasie w najlepszej kondycji. Podcięcie końcówek również dobrze im zrobi. Pamiętaj, że tuż po porodzie zabiegi fryzjerskie nie będą dla ciebie priorytetową sprawą, a i doba może okazać się za krótka na takie przyjemności.

kosmetyki w łazience kobiety ciężarnej

Depilacja w ciąży

Zarówno depilację pach, jak i nóg możesz wykonać maszynką lub kremem do depilacji. Podobnie z depilacją bikini, choć nie jest dzisiaj wymagana w szpitalach, prawdopodobnie zapewni ci poczucie komfortu podczas badań i samego porodu. Zabieg ten może utrudnić pokaźny brzuch, poproś więc o pomoc swojego partnera. Nie poleca się stosowania wosku, pasty cukrowej, depilatora czy metody laserowej. Ból wiąże się ze stresem, który w tym momencie jest niewskazany i może wywołać przedwczesne skurcze.

Depilacji dokonaj na trzy tygodnie przed terminem porodu, oraz powtórz mniej więcej na tydzień przed nim, tak by zapewnić sobie samej poczucie wygody. Ponadto, jeśli nigdy wcześniej nie używałaś kremu do depilacji, pamiętaj by przed jego zastosowaniem zrobić próbę uczuleniową.

Manicure i pedicure w ciąży

Dwa tygodnie przed planowanym porodem zadbaj o dłonie i stopy. Z manikiurem bez problemu poradzisz sobie sama, natomiast z pielęgnacją stóp udaj się do kosmetyczki lub poproś kogoś o pomoc. Zmyj stary lakier, wymocz skórę, zastosuj odpowiednie kremy i odżywki. Zadbaj o porządne nawilżenie, zwłaszcza skóry stóp, gdyż szybko staje się szorstka. Pamiętaj, by użyć lakieru do paznokci w neutralnym kolorze – najlepiej bezbarwnego, gdyż anestezjolog również na podstawie kolorytu płytki ocenia stan zdrowia pacjentki. Regularnie, aż do wyczekiwanego dnia opiłowuj paznokcie, w okresie ciąży rosną wręcz z zawrotną prędkością, a bez wątpienia nie chciałabyś zadrapać swojego dziecka.

kobieta w ciąży nakładająca kosmetyki przed porodem

Zrelaksuj się przed porodem!

Na kilka dni przed terminem porodu nałóż na twarz ulubioną maseczkę i zrób sobie relaksującą kąpiel. Wykorzystaj ten czas na odpoczynek i upewnij się, że jesteś przygotowana pod każdym względem na ten piękny moment. Będąc zadbaną i pachnącą na pewno łatwiej zniesiesz wciąż dłużący się czas oczekiwania na nadejście maluszka.