Najbardziej przydatne gadżety z Aliexpress dla rodziców i malucha

AliExpress – to w ostatnim czasie jeden z najchętniej odwiedzanych serwisów zakupowych. Sprawdzamy, co ciekawego mogą tam znaleźć rodzice.

dwie dziewczynki w maskach


Podziel się na


Jest dużo, jest tanio, jest ładnie. Wprawdzie na przesyłkę trzeba czekać nawet do dwóch miesięcy, ale skoro nie płacimy za nią ani gorsza, to chyba nie ma na co narzekać. Na co warto zwrócić uwagę, przeglądając AliExpress?

Naklejki na ścianę

Naklejki ścienne w ostatnim czasie robią swoistą furorę. Zamiast malować pokój malucha wszystkimi kolorami tęczy, wystarczy pociągnąć ściany zwykłą bielą i ozdobić efektownymi naklejkami. Słowo dobrane celowo, bo efekt może być naprawdę fantastyczny. Wystarczy konto na AlliExpress i trochę kreatywności, by w pokoju dziecięcym wyrosły rozłożyste drzewa, na których chętnie przycupną urocze sówki czy wiewiórki. O fundusze raczej nie musimy się martwić – w przeciwieństwie do polskich odpowiedników, chińskie naklejki ścienne są zdecydowanie tańsze. Do wyboru elementy kolorowe, jak i czarno-białe.

Tablica na ścianę

Tablica to – prędzej czy później – obowiązkowe wyposażenie każdego dziecięcego pokoju. Coraz więcej rodziców decyduje się na rezygnację z tablicy stojącej kosztem tej, którą można przykleić na ścianie. Jako że nie da się wędrować z nią po domu, odpada problem pylącej po całym mieszkaniu kredy, ale najwięcej zalet i tak dostrzeże samo dziecko – cała ściana przeznaczona na malowanie. Wow! Tablice – tapety do naklejania na ścianę w dobrej cenie to kolejny chętnie wybierany gadżet z AliExpress.

dwójka dzieci w papierowych koronach

Grafiki na ścianę

Też uwielbiacie grafiki do dziecięcego pokoju? Chodzi o te najprostsze – krótkie, ale trafne hasło, rysunek czy po prostu ciekawy wzór. Niby niewiele, ale potrafi dodać wnętrzu niesamowitego uroku. U nas tego rodzaju gadżety raczej nie są produkowane hurtowo – w większości płacimy za nazwę, firmę, eleganckie opakowanie. Kiedy jednak obrazek zawiśnie już na ścianie, mało kto będzie się interesował faktem, spod czyjej ręki/klawiatury wyszedł ten uroczy design. Przykładowe grafiki do dziecięcego pokoju znajdziecie tutaj.

Kosze do przechowywania

Urocze, stylowe i potrafią ukryć naprawdę niezły bałagan. Kosze do przechowywania zabawek już jakiś czas temu rozgościły się w naszych mieszkaniach. Warto wybrać takie organizery, które nawet, jeśli zmienią miejsce pobytu – a zapewne co i rusz będą lądować w waszym salonie – nie będą razić w oczy, a wręcz przeciwnie – zachwycać swoim designem. U nas tego rodzaju gadżety nie należą do najtańszych. Na szczęście jest miejsce, gdzie można dostać je za przysłowiowe grosze. Co myślicie o takich?

Domki dla lalek

Każda mała dziewczynka marzy o tym, żeby mieć przynajmniej jeden. Domki dla lalek w polskim internecie są jednak dosyć drogie, nie wspominając już o tych, jakie znajdziemy w sklepach stacjonarnych. Spory wybór tego rodzaju zabawek znajdziemy na szczęście na AliExpress. Wyglądem nie odbiegają od tych, które podziwiamy w polskich sklepach, a ich cena jest zdecydowanie niższa. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że nie płacimy za przesyłkę, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Domki dla lalek znajdziemy tutaj.

dzieci na łóżku

Ozdoby do włosów

Mamy dziewczynek wiedzą, że choć w tej dziedzinie wybór teoretycznie jest spory, trudno znaleźć coś naprawdę ładnego. Jeśli już to właśnie w internecie, gdzie kupować się nie opłaca, bo cena dostawy przewyższa cenę zakupów. No chyba, że za dostawę płacić nie trzeba, ale takie rzeczy tylko na AliExpress. Ciekawe ozdoby do włosów znajdziecie tutaj.

Skarpetki

Zapewne kojarzycie te skarpetki z Instagrama. Urocze liski na maleńkich stopach zawładnęły siecią już jakiś czas temu, ale nie wszyscy wiedzą, że można mieć je za grosze. Efektowne skarpetki (oczywiście nie tylko z liskami) to chętnie wybierany gadżet zarówno przez młodszych, jak i nieco starszych. Co do polskich odpowiedników podsumujemy krótko – raczej się nie opłaca.

Nie wszystko warte wschodu…

Tych, którzy mają już za sobą jakieś zakupy na AliExpress, przekonywać nie trzeba. Z pewnością dopisaliby do naszej listy jeszcze sporo ofert, które warto wziąć pod uwagę. Tych, którzy mają wątpliwości co do tego, że produkty mogą być kiepskiej jakości, trzeba by najpierw zapytać, czy w przypadku zakupów tego typu rzeczy w Polsce zawsze sprawdzają, skąd naprawdę pochodzą (nie ma szczególnej przesady w stwierdzeniu, że większość pochodzi właśnie z Chin…). Warto też zauważyć, że nie mówimy tutaj o rzeczach, w których przypadku wysoka jakość wykonania jest kluczowa. Zresztą, ci którzy powyższe gadżety mają już w swoich mieszkaniach twierdzą zgodnie, że jakością naprawdę nie odbiegają od polskich odpowiedników. Żeby jednak zachować obiektywizm trzeba przyznać, że nie wszystko co oferuje nam chiński gigant warte jest zachodu…

Z dużą dozą ostrożności radzimy podchodzić do chińskich ubrań – zwłaszcza tych dziecięcych. Pomijając już fakt, że przesyłka idzie długo i zanim dotrze, dziecko może zupełnie wyrosnąć z zamówionego ubranka, jakość materiałów często pozostawia wiele do życzenia. Odradzamy też zakup chińskich zabawek dla najmłodszych – mimo, że niektóre z nich są na AliExpress wybitnie popularne, jak chociażby zabawki Montessorii. Nie radzimy też zakupu kosmetyków, smoczków, butelek czy naczyń – generalnie wszystkiego, co dziecko wkłada do ust.