Najlepsze szpitale położnicze w Polsce

Wszystkie przyszłe mamy marzą, aby ich poród odbył się w najlepszych możliwych warunkach.

położna badająca noworodka na porodówce


Podziel się na


Przedstawiamy jedne z lepszych (i bardziej estetycznych!) szpitali położniczych i porodówek w Polsce.

Rodzić w dobrych warunkach

Poród odbywający się w naprawdę dobrych warunkach, w miłym otoczeniu, które sprzyja wyciszeniu, nie straszy, a wręcz jest przyjemne dla oka. Idealnie z własną, prywatną łazienką, odpowiednią klimatyzacją i różnymi udogodnieniami… to marzenie każdej ciężarnej.

Niestety, dla wielu, a nawet większości kobiet, nieosiągalne. Polskie porodówki w przytłaczającej większości to miejsca mało przyjazne, choć standard powoli zaczyna się poprawiać. Zwykle nie ma jednak co liczyć na dodatkowe bonusy, jak własna łazienka czy różne porodowe „gadżety”, a samo miejsce nie powala wyglądem, a w wielu przypadkach straszy także brakiem intymności.

Istnieją jednak szpitale położnicze i porodówki, które znacznie przewyższają standardy. Takie, w których poród przeżywa się nieco przyjemniej. Zobaczcie najlepsze i najładniejsze szpitale i porodówki w Polsce. Oczywiście w przeważającej części to placówki prywatne.

poród

Można inaczej!

  • Szpital specjalistyczny „Pro-familia” w Rzeszowie
    Szpital posiada sześć sal porodowych, w tym jedną przystosowaną do porodu w wodzie. Pokoje są bardzo estetyczne, mają piękne kolory. Są zaprojektowane tak, aby rodząca czuła się maksymalnie komfortowo – przypominają nie szpitalną salę, ale pokój. Po porodzie do dyspozycji mamy i dziecka są pokoje z telewizorami i dostępem do Internetu, a także kącikiem pielęgnacji noworodka. Szpital posiada kontrakt z NFZ.
  • Szpital specjalistyczny św. Zofii w Warszawie
    Placówka oferuje dwa miejsca porodu. Blok porodowy jest podzielony na siedem jednoosobowych sal porodowych. Każda jest kolorowa, przyjazna i dobrze wyposażona. Z kolei Dom Narodzin został stworzony dla kobiet, które chcą tak daleko jak to możliwe odejść od warunków „szpitalnych”, przebywając jednak w specjalistycznej placówce. Trzy pokoje porodowe, które tam się znajdują są urządzone tak, aby maksymalnie przypominać estetyczną domową sypialnię (nazywają się „Rzym”, „Paryż” i „Londyn” oraz są urządzone w klimatach przywodzących na myśl te właśnie miasta). Co ważne, poród w Domu Narodzin to także możliwie największe zbliżenie do natury – nie praktykuje się medycznych interwencji mających na celu przyspieszenie porodu ani znieczulenia zewnątrzoponowego.
  • Szpital ginekologiczno-położniczy Medfemina we Wrocławiu
    Cała placówka jest widocznie zaprojektowana z myślą o kobietach. Ładne wnętrza w pastelowych barwach oraz kwiatowe elementy (m.in. fototapety) sprawiają, że kojarzy się z salonem kosmetycznym, a nie porodówką. Sala porodowa jest bardzo duża, a rodząca ma do dyspozycji wybraną muzykę, łóżko sterowane pilotem, a także różnego rodzaju gadżety, które mają ułatwić poród oraz łazienkę, w której znajduje się prysznic oraz hydromasaż. Szpital oferuje znieczulenie TENS (elektrostymulacja), gaz rozweselający oraz znieczulenie zewnątrzoponowe.
  • Szpital św. Anny w Piasecznie
    Szpital jest wyposażony w jednoosobowe sale porodowe, każda ma osobną łazienkę. Rodząca może wybrać odpowiednią pozycję do porodu, jednak sam personel preferuje pozycję wertykalną. Nie stosuje się tam także każdorazowego nacinania krocza, a raczej stara się je ochronić. Dostępne jest znieczulenie. Szpital ma umowę z NFZ.
  • Specjalistyczny szpital ginekologiczno-położniczy im. Biernackiego w Wałbrzychu
    Sale porodowe w tej placówce są jednoosobowe, posiadają sterowane pilotem łóżko. Do dyspozycji kobiety są także różnego rodzaju gadżety, jak worki sako, piłki, drabinki. Dostępne jest znieczulenie zewnątrzoponowe, wziewne, domięśniowe lub dożylne, a także TENS (elektrostymulacja). Personel zachęca do porodu rodzinnego.