Narysuj mi mamo – te profile na Instagramie warto znać!

Podrzucamy kilka instagramowych profili z pomysłami na zabawy i prace plastyczne dla dzieci.

diy z dzieckiem


Podziel się na


Nie masz pomysłu na zabawę ze swoim dzieckiem? Chcesz spędzić z nim czas kreatywnie i podpowiedzieć, jak wyczarować coś z niczego? My podpowiemy Tobie, gdzie szukać inspiracji!

narysuj_mi_mamo

To profil prowadzony przez Karolinę Borucką, która rysuje o i dla swoich dziewczynek. Znajdziemy tu kreatywne zabawy dla dzieci do wydrukowania, a raz w tygodniu możemy spodziewać się nowej porcji gotowych materiałów do wspólnej zabawy. Zachwyca nie tylko jakość prezentowanych prac, ale też klimat profilu – ciepły, radosny i bardzo, bardzo domowy! Sprawdźcie koniecznie.

screen

Tutaj: https://www.instagram.com/narysuj_mi_mamo/

zabawy_liliany

Zabawy Liliany to profil prowadzony przez Magdę – mamę 7-letniej Lilki, a przy tym nauczycielkę. Znajdziemy tu kreatywne zabawy oraz samodzielnie wykonane zabawki edukacyjne dla dzieci powyżej 1 roku życia. Prawdziwa kopalnia inspiracji! Autorka prowadzi też analogiczny profil na Facebooku – znajdziemy go pod taką samą nazwą.

screen2

Tutaj: https://www.instagram.com/zabawy_liliany/

Little dot

To profil Gabi i Wojtka, którzy tworzą pomoce Montessori, wspierające rozwój niemowląt. Co ciekawe, zaczynali od tworzenia wyłącznie na własne potrzeby – a raczej na potrzeby swojej nowonarodzonej córeczki Emilki. To dla niej powstał pierwszy mobil Montessori (karuzela kontrastowa). Widząc zainteresowanie dziecka rodzice nie czekali długo – kupili kolorowy papier, nici hafciarskie i inne elementy potrzebne do wykonywania kolejnych zabawek, które tym razem wzbudziły zainteresowanie odwiedzającej ich rodziny i przyjaciół. Zaczęły pojawiać się pierwsze zamówienia.

Dzisiaj zabawki i pomoce tworzone przez Little dot można już zamawiać za pośrednictwem profesjonalnego sklepu internetowego https://littledot.pl/. Na profilu na Instagramie znajdziemy natomiast mnóstwo pomysłów na proste zabawy – właśnie w duchu Montessori oraz pomocy edukacyjnych, które z powodzeniem można wykonać samodzielnie w domu.

screen3

Tutaj: https://www.instagram.com/littledotpl/

Melon_owe

To profil Karoliny, która podpowiada, jak zająć maluszka i starszaka, by zyskać choć chwilę dla siebie. Zabawy zadziwiają swoją prostotą i pomysłowością. I co ciekawe, nie potrzeba do nich żadnych specjalistycznych pomocy – zwykle wystarczy to, co akurat mamy w domu. Patrząc na zdjęcia i filmiki dokumentujące zabawę dzieci na Melon_owe, w głowie pojawia się zwykle podobna myśl: że też sama na to nie wpadłam!

screen4

Tutaj: https://www.instagram.com/melon_owe/

Kreatywnie tu

Kreatywnie tu to profil prowadzony przez nauczycielkę plastyki oraz terapeutkę wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Znajdziemy tu propozycje kreatywnych prac, zabaw oraz pomocy dydaktycznych i terapeutycznych, które możemy wykorzystać w czasie zabawy z własnym dzieckiem. Autorka prowadzi też analogiczny profil na Facebooku, który znajdziemy pod nazwą: Kreatywnie-Mimo-Wszystko. Ależ tu kolorowo, prawda?

screen5

Tutaj: https://www.instagram.com/kreatywnietu/ 

Kreatywna mama DIY

To profil prowadzony przez Annę, mamę dwóch chłopców: Rysia i Filipa. Pani Ania tworzy pomoce DIY i karty edukacyjne do nauki i zabawy, także z wykorzystaniem metody Montessori. Profil zachwyca swoją estetycznością i jakością tworzonych pomocy dydaktycznych. Warto się zainspirować!

screen 6

Tutaj: https://www.instagram.com/kreatywna_mama_diy/

Kreatywna dżungla

A teraz zapraszamy do kreatywnej dżungli. To profil prowadzony przez Patrycję – mamę, nauczycielkę i autorkę bloga kreatywnadzungla.pl. Patrycja z wykształcenia jest pedagogiem ze specjalizacją edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz marketing i zarządzanie w edukacji. Zawodowo jest nauczycielką przedszkola, a prywatnie? Sami zobaczcie! Już nigdy nie zabraknie wam pomysłów na wspólną zabawę!

screen 7

Tutaj: https://www.instagram.com/kreatywna_dzungla/

Twotolove_bairantwins

I na koniec propozycja z zagranicy. Profil prowadzony przez mamę uroczych bliźniaków i trzeciej pociechy w drodze. Autorka uwielbia dzielić się swoimi pomysłami na zabawy, prace plastyczne i ręczne robótki, które skradną niejedno małe i duże serce!

screen 8

Tutaj: https://www.instagram.com/twotolove_bairantwins/

A Wy macie swoje ulubione instagramowe profile z pomysłami na zabawy dla dzieci? Podzielcie się z nami swoimi inspiracjami!