Peruki dla niemowląt – hit czy kit?

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Kiedy już myśleliśmy, że nic nas nie zaskoczy nagle pojawia się coś, co sprawia, że ze zdziwienia szeroko otwieramy oczy. Takim pomysłem są z pewnością peruki dla dzieci.

dziewczynka w peruce na plastikowym autku w ogrodzie


Podziel się na


Skoro peruki dla niemowląt istnieją, to znaczy, że istnieją także i nabywcy. Na usta ciśnie się jednak pytanie „po co?”. Na tę i kilka innych wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Tak, peruki dla niemowląt naprawdę istnieją

I nie są przeznaczone tylko na przebierane zabawy, albo wykorzystywane jako śmieszny dodatek do rodzinnych zdjęć, co jest z pewnością pierwszym skojarzeniem z tego typu dodatkiem. Nie ma wątpliwości, że peruki dla niemowląt to pomysł co najmniej dziwny. Z pewnością większość mam czytających ten tekst zastanawia się w jakim celu powstał ów produkt, jaka idea stoi za jego stworzeniem. Jedno jest pewne – skoro peruki dla niemowląt istnieją, to znaczy, że musi być na nie popyt. W naszym kraju nie są jeszcze rozpowszechnione. Może wszystko dopiero przed nami?

Po co kupować perukę dziecku?

Jak każdy zapewne wie, rzadko można spotkać noworodka z bujną czupryną. Dzieci zazwyczaj rodzą się… po prostu łyse, lub z bardzo rzadkimi, marniutkimi włoskami. Rodzice najczęściej uważają, że ich maleństwo jest absolutnie najpiękniejsze na świecie i zupełnie nie przeszkadza im tak prozaiczna (i naturalna!) sprawa, jak brak włosów. Cóż, niestety nie wszyscy mają podobne podejście do tego tematu. Niektórzy nie chcą czekać. Wolą wyprzedzić rozwój wypadków.

Dlaczego niektóre maluchy rodzą się kompletnie łyse? Otóż najprawdopodobniej chodzi o to, iż włoski płodowe już u nich zniknęły. Pojawiają się one około czwartego miesiąca życia płodowego i z czasem mogą po prostu wypaść lub wytrzeć się. To całkiem naturalna kolej rzeczy, ale część rodziców nie chce zgodzić się na taki stan rzeczy i woli poprawić nieco naturę. Łyse niemowlaki wydają im się mniej urocze, decydują się więc na zakup peruki. Kolejnym powodem są częste pomyłki w rozróżnianiu płci niemowlęcia. Po narodzinach faktycznie na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy. Niektórzy rodzice mają z tym problem. Chcą, aby ich maleństwo było od razu kwalifikowane jako chłopiec bądź dziewczynka. Odpowiednia peruka ma w tym pomóc.

Poznajcie… pomysłodawczynie

Pomysł na peruki dla dzieci powstał w Wielkiej Brytanii. Wpadły na niego trzy kobiety, które wcześniej zajmowały się tworzeniem peruk dla dorosłych Pań, które traciły włosy z wiekiem lub wskutek chorób. Przedsiębiorcze Brytyjki postanowiły jednak poszukać grupy docelowej gdzie indziej. Wykorzystały dość oczywistą obserwację, która wspomniana była już wyżej – fakt, że po narodzinach ciężko odróżnić dziewczynkę od chłopca. Tak powstał sklep Baby Bangs, który oferuje gotowe do noszenia opaski z przyczepionymi włoskami. To produkty wyłącznie dla dziewczynek. Hasło „I’m not a boy!” jasno wyraża ich cel i zastosowanie.

dziewczynka w peruce na plastikowym autku w ogrodzie

W jaki sposób klientki są zachęcane do zakupu? Otóż eksponowana jest (oprócz przeznaczenia) przede wszystkim jakość produktu. Peruki są wykonywane z najlepszych materiałów. Są miękkie, proste w użyciu, realistyczne, i wygodne. Na pewno nie zaszkodzą dziecku- bezpieczeństwo jest gwarantowane (nie ma metalowych elementów, peruki przeszły też specjalne testy). Można je indywidualnie dopasować do główki malucha. Wraz z peruką rodzice dostaną instrukcję oraz grzebień. Gdy stwierdzą, że fryzura im się znudziła – nie ma problemu. Włosy można dowolnie przycinać. Ile kosztuje takie cudo? Niecałe 30 dolarów.

„Piękno dzieciństwa”?

Na stronie Baby Bangs można przeczytać także jaka filozofia przyświecała twórczyniom tego niecodziennego pomysłu. Okazuje się, że wierzą w… piękno dzieciństwa. Chodzi o magiczne, niezapomniane momenty, które można spędzić ze swoją córeczką, która już na zawsze pozostanie małą księżniczką. Wszystko pięknie brzmi, pytanie tylko co mają z tym wspólnego peruki? I czy faktycznie magia dzieje się za ich sprawą. Wątpliwe. Odpowiedź na pytanie zadane w tytule wydaje się więc jasna.