Prezentownik na Dzień Dziecka

Już za chwilę najbardziej wesoły dzień w roku! Dzień Dziecka! Podpowiadamy, co warto podarować maluchowi z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka!Podziel się na


Podpowiadamy, co warto podarować maluchowi z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka!

Dzień Dziecka tuż tuż! Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, czym w tym roku obdarować swoją pociechę, koniecznie przejrzyjcie nasze propozycje. I – bez względu na to, jakie prezenty wybierzecie – pamiętajcie, by dawały wam pretekst do wspólnego odkrywania świata i spędzania czasu ze swoim dzieckiem.

Artykuły plastyczne

Twoje dziecko ma już pełno kredek, flamastrów i stempelków? Wśród naszych propozycji z pewnością znajdziecie coś, czego w waszym domu jeszcze nie było! Może dmuchane flamastry albo zestaw pisaków 3D? Niech wasz mały artysta na nowo odkryje radość z kolorowania, a jego arcydzieła nabiorą nowego wymiaru!

prezenty na dzień dziecka

Nasze typy:  markery stempelkowe Djecozestaw pisaków 3D, kredki woody 3 w 1, pisaki pędzelkowe metaliczne, crayon rocks 

Zestawy papiernicze, artystyczne i kreatywne

Zestaw kreatywne to doskonały prezent na każdą okazję i dla dziecka w niemal każdym wieku – bez trudu znajdziemy zestawy dopasowane do umiejętności zarówno starszaków, jak i maluchów. Naklejki, pomponiki, szablony, farby – wszystko to pięknie zapakowane i gotowe do tego, by stworzyć wyjątkowe dekoracje.prezenty na dzień dziecka

Nasze typy: kuferek z zestawem papierniczym, zestaw do malowania Sinsay, zestaw kreatywny 6 w 1 Djeco , zestaw artystyczny Smyk, koraliki do tworzenia biżuterii Djeco

Klocki i układanki

Klocki to kolejny pewniak – bez względu na wiek czy płeć dziecka. Świetnym pomysłem na prezent, zwłaszcza dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat są zestawy LEGO® DOTS. To połączenie zabawek i sztuki. Dzieci mogą ozdabiać różne przedmioty twarzami, kolorami i błyskotkami, nadając im niepowtarzalny styl.  Pojemniki na długopisy, notesy, bransoletki, zawieszki i inne akcesoria — za pomocą zestawów LEGO® DOTS dzieci mogą dekorować otaczające je przestrzeń! Wśród naszych propozycji znajdziecie także klocki magnetyczne Pixio, które posiadają w ofercie różnorodne zestawy konstrukcyjne oraz niesamowite drewniane klocki w kształcie kolorowych kamieni.

prezenty na dzień dziecka

Nasze typy: Pixio – klocki magnetyczne, letni wielopak LEGO® DOTS, kreatywne drewniane kamienie, Connetix klocki magnetyczne zestaw 100 el. Creative Pack

Książki

Niezawodnym prezentem na każdą okazję są oczywiście książki. Pozycją wręcz idealną z okazji Dnia Dziecka będzie książka o wymownym tytule „Ty” od Tumilu. To opowieść o niezwykłej osobie – o kimś jedynym na świecie. O kimś wielkim, choć małym. „Ty” to wszystko, co chciałoby się powiedzieć swojemu dziecku. To książka, która pomaga dziecku uwierzyć w siebie, zaakceptować swoje ciało, emocje i wyjątkowe spojrzenie na świat. To wielka celebracja dziecka, ale też zachęta dla rodziców do spojrzenia na swoje dziecko z ciekawością i bezwarunkową akceptacją tego, jakie jest.

Świetnym wyborem z okazji Dnia Dziecka będą też na pewno książki z serii ‘Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć’. „Pięknie się różnimy”, „Tu jest nasz dom” czy „Jak dawniej żyły dzieci” to pozycje niezawodne, do których chce się wracać, by odkrywać kolejne szczegóły na kolorowych ilustracjach. Pokażą dziecku, że każdy z nas jest inny, a  dzięki temu wyjątkowy i niepowtarzalny. Kolejna nasza propozycja to książka „Rośnij” . Pozycja, która zachwyca i wciąga w niesamowity świat przyrody. W tej pięknie wydanej książce znalazło się mnóstwo ciekawostek, dotyczących otaczającego nas świata, które stają się doskonałym pretekstem do spędzania wspólnie rodzinnego czasu.

prezenty na dzień dziecka

Nasze typy:  Ewa i Marta Dahlig „Ty”, Riz Reyes, Monika Machowska „Rośnij” 

Czas, przeżycia i wspomnienia

Czy prezent na Dzień Dziecka musi być rzeczowy i zapakowany w kolorowy papier? Niekoniecznie. Bo najlepszym prezentem jest czas, którego tak często nam brakuje. Zastanówmy się więc, jak spędzić ten wyjątkowy dzień wspólnie z naszą pociechą. I choć z Dniem Dziecka najbardziej kojarzą nam się zapewne przepełnione sale zabaw, małpie gaje czy kolorowe dmuchańce, warto pomyśleć o czymś bardziej kameralnym, gdzie to właśnie nasze dziecko będzie się czuło wyjątkowo. Trudno o to w tłumie rówieśników, wśród krzyków i wzajemnych przekrzykiwań. To atrakcja, która sprawdzi się zawsze, niezależnie od dnia – ten dzień niech będzie inny niż wszystkie.

W zależności od danego miasta, oferta będzie nieco inna. Sprawdźmy, co mamy do dyspozycji w najbliższej okolicy. Planetarium, oceanarium, palmiarnia, zoo, kino, teatr, muzeum. A może jakieś warsztaty? Kulinarne, plastyczne, muzyczne? Najlepiej takie, w których będziemy mogli uczestniczyć razem z naszym dzieckiem. Wybierzmy miejsce, gdzie będziemy mogli nie tylko wspólnie coś przeżyć, ale też ze sobą pobyć.

W dzień dziecka bądźmy razem tak po prostu. Porozmawiajmy, pośmiejmy się, poczumy swoją obecność. Znajdźmy czas na to, na co brakuje go na co dzień.

mama z dzieckiem na plaży

A może warto pomyśleć o tym, żeby tego dnia wziąć wolne w pracy? Jeśli jeszcze nie wykorzystaliśmy opieki na dziecko zdrowe, może to właśnie najlepsza okazja, aby to zrobić? A jeśli to niemożliwe, może uda nam się chociaż odebrać dziecko wcześniej z przedszkola czy świetlicy? Zróbmy mu niespodziankę, bo jego zaskoczenie i radość będzie bezcenna. Zabierzmy je do cukierni albo na lody, a potem udajmy się na spacer. Pozwólmy zdecydować dziecku, w którą stronę pójdziemy. Niech poczuje się dorosłe. Niech wie, że jego zdanie jest dla nas ważne. Rozłóżmy koc i zróbmy piknik na łące. Zbierajmy kwiaty, puszczajmy latawce i dmuchawce albo udajmy się do pobliskiego lasu poszukać skarbów. I wspomnień, które są cenniejsze niż wszystkie prezenty.