Relugan – skóra owcza idealna dla dziecka!

Skóra i dziecko? Nietypowe połączenie. Czy skóra i dziecko to aby na pewno dobre zestawienie? Idealne! Już wyjaśniamy o co chodzi!

pokoik dziecka z dywanikiem


Podziel się na


O tym, że skóry owcze wykazują szereg właściwości zdrowotnych, wiadomo od dawna. Niestety, wiadomo również, że postęp technologiczny sprawił, iż zaczęto używać do ich garbowania szkodliwych związków chromu . Tym samym, korzystne właściwości owczej skóry zaczęły przysłaniać zagrożenia, wynikające z jej stosowania. Na szczęście, wraz z podniesieniem się świadomości ekologicznej nastąpiły zmiany także w procesie garbowania skór, co zaowocowało stopniowym powrotem do naturalnych metod, wykorzystujących wyłącznie bezpieczne preparaty.

Dało to początek znanym obecnie skórzanym reluganom leczniczym – do produkcji których używa się wyłącznie garbników pozbawionych szkodliwych związków chromu . To właśnie naturalnemu sposobowi produkcji skóry zawdzięczają charakterystyczną ciepło- żółtą barwę i puszysty, przyjemny w dotyku włos. Proces produkcji pozwala również na zachowanie wszystkich naturalnych właściwości wełny, które sprawiają, że jest ona polecana przez reumatologów i rehabilitantów osobom z reumatyzmem, problemami ze stawami, a także – a może przede wszystkim – właśnie najmłodszym. Dlaczego?

Skóra pachnąca – mamą!

Pierwszą zaletą reluganu są jego właściwości termoregulacyjne, tak ważne w przypadku najmłodszych. Z uwagi na to, że włókna skóry owczej posiadają zdolność kurczenia się i rozszerzania – dziecko śpiące bezpośrednio na takiej skórze znacznie mniej się poci, a także – nie marznie. Tym samym, skóra okazuje się być rozwiązaniem idealnym zarówno latem (chłodzi), jak i w okresie zimowym (wełna wchłania do 30% wilgoci, naturalnie przepuszcza powietrze i utrzymuje ciepło). Kolejną – niezwykle istotną zaletą skóry owczej, są jej właściwości antybakteryjne i samoczyszczące. Zawdzięcza to swojej strukturze, której głównym składnikiem jest białko, tworzące nieprzyjazne podłoże dla bakterii i wirusów – można wręcz powiedzieć, że „odpiera” brud. Ma też korzystny wpływ na zdrowie – nie powoduje alergii, dlatego mogą ją używać nawet dzieci z wyjątkowo wrażliwą i delikatną skórą.

Ogromną zaletą reluganu jest fakt, iż posiada ona piękny, niedrażniący, owczy zapach, a dodatkowo – przyjmuje zapach właściciela! Jeśli będzie go używała przyszła mama, materiał będzie pachniał jej własną skórą, a tym samym – stanie się nieocenionym przyjacielem maluszka, który w jego towarzystwie będzie czuł się bezpiecznie. Z czasem skóra przejmie zapach samego dziecka, co z pewnością ułatwi mu zasypianie – szczególnie poza własnym łóżeczkiem. Tym, co zapewne docenią rodzice, jest niezwykła łatwość utrzymania czystości skóry – pielęgnacja polega na szczotkowaniu jej co jakiś czas (dla zachowania miękkości włosa), trzepaniu i wietrzeniu, które niweluje wszelkie wchłonięte zapachy. Od czasu do czasu warto zaserwować skórze kąpiel słoneczną, ponieważ regeneruje się ona właśnie pod wpływem promieni. W razie potrzeby można ją także przeprać w pralce, co nie ma żadnego wpływu na jej właściwości. Można także powiedzieć, że relugan to skóra na miarę naszych czasów, bo odpowiada niejako na zagrożenia współczesności – neutralizuje działanie negatywnych pól magnetycznych, co powoduje, że sprawdza się dobrze w pomieszczeniach, w których działa bezprzewodowy Internet, a więc często – właśnie w naszych domach.

Reluganowe maty dla dzieci – dostępne już w Polsce!

Mimo, że na Zachodzie relugan już od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością, w Polsce nadal jest towarem deficytowym. Można go jednak znaleźć w ofercie firmy, która w ostatnim czasie zadebiutowała na polskim rynku. Dear Eco to producent ubranek i akcesoriów przeznaczonych dla dzieci od momentu narodzin do 18-ego miesiąca życia. Główna działalność firmy skupia się na produkcji ubranek z najwyższej jakości bawełny organicznej, ale w ofercie producenta znajdują się także kolekcje z bambusa oraz właśnie reluganu. Co ważne, akcesoria Dear Eco – w odróżnieniu od innych tego rodzaju produktów, wykonane są ze skór jagnięcych, dzięki czemu są jeszcze bardziej delikatne i bezpieczne dla dzieci.

Do tej pory za pośrednictwem sklepu można było zamówić matę, śpiworek oraz buciki z reluganu (http://shop.deareco.eu/pl/c/Relugan/65) – prawdopodobnie jedyne tego typu produkty dostępne na rynku. Szczególnym zainteresowaniem rodziców cieszy się mata, która może spełniać szereg różnych funkcji – nadaje się zarówno jako podkładka do przewijania, jak i mata do zabawy, a także wkładka do łóżeczka, wózka czy sanek. Jest wiązana na tasiemkę, dzięki czemu łatwo zabrać ją ze sobą, np. do samochodu czy na spacer. W ostatnim czasie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, firma poszerzyła ofertę o specjalny wkład do wózka – skrojony tak, by pasował do każdego modelu – sprawdzi się więc zarówno w przypadku gondoli, jak i spacerówki.

Mata z reluganu to także doskonały prezent z okazji zbliżających się świąt. Jako że producent pakuje swoje produkty w eleganckie, ozdobne pudełka z nadrukiem i postacią sympatycznego jelonka, jedynym, co pozostaje do zrobienia, jest dostarczenie go Mikołajowi!