Stanik, który rośnie razem z biustem!

Biust w czasie ciąży może się powiększyć nawet o kilka rozmiarów! A gdyby tak stanik rósł w podobnym tempie?

kobieta w stroju sportowym biustonosz


Podziel się na


Niektóre mamy twierdzą, że powiększający się biust był dla nich pierwszym sygnałem ciąży. I choć „objaw” ten nie zawsze daje o sobie znać już na tak wczesnym etapie, fakt faktem, że biust w czasie ciąży rośnie prawie w równym tempie, co brzuszek. Piersi w tym czasie potrafią się powiększyć nawet o kilka rozmiarów!

Trudno się dziwić, że dobranie biustonosza (a raczej biustonoszy) na okres ciąży to dla przyszłych mam nie lada wyzwanie. Wiele kobiet decyduje się na zmianę stanika co kilka tygodni, ale minusem tego rozwiązania jest fakt, że poprzedni model – szybko staje się bezużyteczny. Skoro tak, nie warto za niego przepłacać – lepiej kupić coś tańszego. Czy aby na pewno?

Stanik w czasie ciąży powinien być nie tylko maksymalnie dopasowany i komfortowy, ale także maksymalnie „zdrowy”, wykonany z dobrej jakości materiału, oddychający i stabilny.

Firmy bieliźniarskie postanowiły wyjść naprzeciw przyszłym mamom, proponując im jeden uniwersalny stanik na okres całej ciąży. Biustonosz „rosnący razem z biustem” to obiekt zainteresowania coraz większej liczby ciężarnych. Jaka jest jego tajemnica? Wykonany jest z bardzo elastycznego, rozciągliwego materiału, dzięki czemu jest w stanie pomieścić naprawdę różne „gabaryty”. Tego rodzaju staniki są wygodne, ponieważ z reguły nie są zapinane na haftki (mają postać bezszwowych topów) i nie posiadają rolujących się regulowanych ramiączek. Rozwiązanie idealne? Niestety, ideałów nie ma. Bardzo elastyczny materiał – mimo ogromu plusów – ma też swoje minusy: nie jest w stanie zapewnić piersiom odpowiedniego podtrzymania i stabilności. W czasie chodzenia piersi się „poruszają”, co poza dyskomfortem przyszłej mamy rodzi też ryzyko nadmiernego rozciągnięcia się skóry na piersiach. Konsekwencje takiego stanu rzeczy nietrudno przewidzieć.

kobieta

On naprawdę rośnie?

Trudno się dziwić, że wiele przyszłych mam po przetestowaniu „rosnących” staników wraca do standardowych modeli. Rozwiązania uniwersalne zwykle mają to do siebie, że pasują wszystkim, ale – do nikogo nie są dopasowane. Stanik na początku ciąży może wydawać się zbyt luźny, z czasem zaś zacząć uciskać. Poza tym – nietrudno zauważyć, że reklamowany jaSerwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.ko „rosnący razem z biustem” stanik w istocie nie zmienia swoich rozmiarów – próbuje jedynie objąć coraz większy biust.

Czy przyszłe mamy są więc skazane na wymianę stanika co miesiąc? Niekoniecznie.

Z pomocą przychodzi Anesi Bra – biustonosz wsparty nową technologią. W czym tkwi sekret? Do produkcji stanika wykorzystano wyjątkową tkaninę, która rozszerza się i kurczy – posiada elastyczne i sztywne strefy kompresji, które dodatkowo wykazują właściwości antymikrobiologiczne i pochłaniające wilgoć. Stanik posiada też specjalne elastyczne paski żelowe, które same dopasowują się do ramion użytkowniczki, zapobiegając wbijaniu się materiału w skórę.

kobieta ćwiczy

Zaletą biustonosza na pewno jest fakt, że materiał nie rozciąga się „na stałe” – oznacza to, że kiedy biust się zmniejszy, biustonosz nadal będzie pasował. Producenci reklamują swój wyrób jako najbardziej uniwersalny model bielizny, jaki istnieje na rynku – polecany nie tylko kobietom w ciąży i mamom karmiącym, ale wszystkim paniom, które mają problem z dopasowaniem stanika lub po prostu marzą o wygodnym biustonoszu. Niestety, jak na razie nie jest powszechnie dostępny – obecnie trwa zbiórka na rozpoczęcie masowej produkcji. Do wyboru mają być dwa modele biustonosza: zabudowany oraz balkonetka.

Drogie przyszłe Mamy, jesteście zainteresowane? Jak do tej pory radziłyście sobie z rosnącym biustem w czasie ciąży?