Team w domu! Nasze ulubione książki o rodzeństwie

Podpowiadamy, po jakie książki warto sięgnąć, wychowując co najmniej dwójkę dzieci. Znacie te poradniki?

książki o rodzeństwie


Podziel się na


Spis treści
1. 
Rodzeństwo bez rywalizacji
2. 
Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi?
3. 
Rodzeństwo jako team. Jak pomóc dzieciom tworzyć zgrany zespół

Masz na pokładzie dwójkę, ale chwilami czujesz, że sama znajdujesz się za burtą? A może dopiero czekacie na narodziny drugiej pociechy? Podpowiadamy, po jakie książki warto sięgnąć, wychowując rodzeństwo!

Kiedy na świat ma przyjść drugie dziecko, większość rodziców szuka pozycji, które pomogą starszej pociesze przygotować się na to ważne wydarzenie. Tymczasem sami rodzice także potrzebują wiedzy, która pozwoli im odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości i pomoże zbudować między rodzeństwem odpowiednie relacje. Podpowiadamy, po jakie książki warto sięgnąć!

Rodzeństwo bez rywalizacji

Pierwsza reakcja? Niemożliwe! Otóż Faber Adele i Mazlish Elaine twierdzą, że możliwe. A jeśli przypomnimy, że autorzy mają na koncie znany większości rodziców poradnik „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, uwierzycie im na słowo, jeszcze zanim zdążycie sięgnąć po książę.

Poradnik zawiera praktyczne i życiowe przykłady opisujące, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie. Proste wskazówki, które pozwalają przyjąć i zrozumieć perspektywę dziecka. Dzięki niej uwierzycie, że nie jest najważniejsza różnica wieku pomiędzy dziećmi, a bardziej wychowanie i podejście rodziców. Polską edycję wzbogaca suplement zawierający doświadczenia właśnie z naszego rodzimego podwórka. Najlepsza recenzja? Zachwyt rodziców, którzy mają już za sobą tę lekturę i powtarzająca się w większości recenzji opinia, że to „obowiązkowa książka dla każdego rodzica, który ma więcej niż jedno dziecko”.

książka rodzeństwo bez rywalizacji

https://www.empik.com/rodzenstwo-bez-rywalizacji-faber-adele-mazlish-elaine,12744,ksiazka-p

Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi?

Krzysztof i Natalia Minge nie ukrywają, że łatwo nie będzie. Mówią wprost: „Pozbądź się złudzeń, że wszystko zależy od ciebie, że jesteś w stanie zapobiec konfliktom i że uda ci się ułożyć idealne stosunki między rodzeństwem”. Czyli jednak niemożliwe? Jeśli dążysz do ideału, to nie. Ale jeśli szukasz drogi do ułożenia dobrych, wartościowych stosunków między swoimi pociechami i zbudowania między nimi trwałej, opartej na szacunku więzi, zajrzyj koniecznie.

„Zgodne rodzeństwo” to niezbędnik dla każdego, kto wychowuje więcej niż jedno dziecko albo dopiero planuje powiększenie rodziny. Niezależnie od tego, w jakim wieku są nasze pociechy, znajdziemy tutaj mnóstwo wskazówek, jak mądrze je wpierać. Poradnik przekonuje, że jesteśmy w stanie rozbudzić w dzieciach umiejętność współdziałania, wspierania się nawzajem oraz samodzielnego rozwiązywania mniejszych konfliktów. Podpowiada, jak zaspokajać potrzeby zarówno młodszego, jak i starszego potomstwa i jednocześnie pomagać im w budowaniu dobrej relacji.

książka zgodne rodzeństwo

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/255681/zgodne-rodzenstwo-jak-wspierac-dzieci-w-budowaniu-trwalej-wiezi

Rodzeństwo jako team. Jak pomóc dzieciom tworzyć zgrany zespół

I na koniec nowość, która trafiła do księgarni w tym roku. To pozycja, po którą warto sięgnąć zarówno „profilaktycznie” – na starcie swojej przygody w wychowaniu dwójki, jak i w momencie, kiedy zachowanie naszych pociech – mówiąc delikatnie – zaczyna nas przerastać. Nicola Schmidt to autorka bestsellerowego poradnika „Jak nie ranić własnego dziecka?” – znacie? W takim razie bez cienia wątpliwości sięgniecie i po tę pozycję. „Rodzeństwo jako team” to bowiem kolejny etap wtajemniczenia w rodzicielstwo i gwarancja, że w naszym domu zapanuje przyjazne współistnienie.

Czego dowiemy się z tej książki? M.in. tego, dlaczego dzieci walczą o pierwszeństwo i uwagę, a także dlaczego się kłócą. Jak z nimi rozmawiać, kiedy odpowiednio reagować, a kiedy zwyczajnie dać im spokój? Jak poradzić sobie z chaosem i destabilizacją życia rodzinnego po pojawieniu się kolejnego dziecka i… nie oszaleć! Co warto podkreślić, Nicola Schmidt nie ulega stereotypom – uwzględnia różne rodzinne układy i nie unika opisywania także tych trudniejszych (jak np. rodziny patchworkowe czy rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością). Ta książka nie tylko ocali życie rodzinne – wskaże również genialnie proste drogi do tego, by w rodzinie zagościł spokój, dzieci zaczęły ze sobą współpracować i w końcu stworzyły zgodny team. Brzmi zachęcająco?

książka rodzeństwo jako team

https://www.empik.com/rodzenstwo-jako-team-jak-pomoc-dzieciom-tworzyc-zgrany-zespol-schmidt-nicola,p1288971365,ksiazka-p