Wakacje bez dzieci – miejsca przyjazne tylko dorosłym

Chęć spędzenia wakacji bez dzieci nie jest niczym zdrożnym. Podróże tylko w gronie dorosłych z partnerem są świetną odskocznią od codzienności i okazją do „dorosłej” zabawy.Podziel się na


Z kolei urlop sam na sam z partnerem bardzo zbliża i umacnia związek. Bez dzieci można jechać w zasadzie wszędzie. Problem zazwyczaj jest odwrotny – znaleźć miejsce jak najbardziej przyjazne maluchom.

Wakacje bez maluchów

Wakacje z dziećmi to fajna sprawa – można pokazać im morze i patrzeć, jak z fascynacją biegają po mokrym piasku, lepią zamki czy pluskają się w wodzie. Można pokazać im inne kultury, nowe, interesujące miejsca i od małego wzbudzać w nich otwartość i ciekawość świata. Jednak czasem przychodzi chęć na wakacje tylko w gronie dorosłych. Takie, podczas których można pozwolić sobie na trochę więcej, na zarwanie nocy, na intensywne zwiedzanie albo wypoczynek bez zastanawiania się gdzie jest dziecko, co robi i pilnowanie, by nic sobie nie zrobiło (np. nie postanowiło zjeść piasku).

Nie ma niczego złego w pragnieniu, aby tym razem spędzić urlop bez swoich pociech! To nie sprawia, że jesteśmy wyrodnymi rodzicami. Każdy potrzebuje raz na jakiś czas chwili oddechu od wszystkiego, także od domowych obowiązków i opieki nad dziećmi.

Hotele tylko dla dorosłych

Branża hotelarska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą spędzić wakacje nie tylko bez swoich dzieci, ale nie chcą, by ciszę i spokój, jakie sobie wymarzyli zakłócały jakiekolwiek maluchy. Coraz liczniej powstają i coraz większą popularność zdobywają więc hotele tylko dla dorosłych, czyli takie, w których mogą przebywać jedynie osoby powyżej pewnego wieku (nie zawsze jest to 18 lat, czasem 20, zdarza się, że 15 albo 12).

Taki hotel, poza obostrzeniami dotyczącymi weku, nie posiada żadnych udogodnień dla najmłodszych, animatorów zabaw, brodzików i basenów… Niektóre obiekty mają też wydzieloną część „tylko dla dorosłych” – reszta przeznaczona jest dla wszystkich.

Hotele bez dzieci w Polsce i na świecie

Znaleźć zagraniczny hotel bez dzieci nie jest trudno. Przeszukując oferty biur podróży można zaznaczyć opcję „Hotel dla dorosłych”, a otrzymamy spis tylko takich obiektów. Jest ich całkiem sporo, także w tak popularnych wakacyjnych miejscach, jak Grecja, Hiszpania, w tym Wyspy Kanaryjskie, Cypr… oraz w tych bardziej „egzotycznych” i droższych, jak Kuba, Dominikana, Tajlandia. Na brak wyboru nie można więc narzekać. W zasadzie jakiekolwiek miejsce wybierzemy, najprawdopodobniej będzie tam co najmniej kilka hoteli dla dorosłych.

Jeśli urlop chcemy spędzić w Polsce w hotelu tylko dla dorosłych, istnieje kilka obiektów spełniających takie wymaganie. Wybór nie jest duży, ale można przypuszczać, że będzie z roku na rok coraz większy. Są to na przykład:

  • Hotel Manor House SPA, Chlewiska k. Szydłowca (od 12. roku życia).
  • Hotel Amber Suite, Międzywodzie (nad morzem).
  • Hotel Prezydent Medical SPA & Wellness, Krynica Zdrój.

Gdzie wyjechać bez dzieci?

Odpowiedź jest bardzo prosta – gdzie tylko chcemy! Ciężko powiedzieć które miejsce jest w szczególności przeznaczone dla dorosłych, a które jest zdecydowanie bardziej rodzinne. Nawet na Ibizę można wszak polecieć z maluchami. Na początku warto wiedzieć co podczas urlopu bez dzieci chcemy robić – wypoczywać i relaksować się nad morzem i basenem czy np. poznać ciekawe miejsca? A może pół na pół?

Wakacje bez dzieci można spędzić np. na intensywnym zwiedzaniu. Maluch zabrany na taką eskapadę mógłby się zbyt zmęczyć i po prostu nudzić. Jeśli chcemy poświęcić urlop na odkrywanie zabytków, odwiedzanie urokliwych miejsc, podziwianie architektury oraz ciekawych zakątków – dobrym pomyłem może się okazać wyjazd tylko w gronie osób dorosłych. Biura podroży oferują ciekawe opcje wycieczek objazdowych, które z gruntu nie są przeznaczone dla dzieci (chyba, że biuro podaje informację o wolnym tempie zwiedzania odpowiednim dla najmłodszych, jednak to wyjątek od reguły). Takie wycieczki są dość męczące, zwiedza się szybko i dużo, ale można zobaczyć bardzo wiele. Jeśli nie chcecie korzystać z usług biura podróży, urlop możecie zaplanować wspólnie, choćby był to wypad na kilka dni do jednego z ciekawych europejskich miast.

Jeżeli nastawiacie się tylko na błogie lenistwo, poszukajcie wymarzonego miejsca i zobaczcie, jakie hotele bez dzieci można tam znaleźć. Hotele mają często swoje wydzielone plaże, tak więc na plaży hotelu „adults only” nie będzie maluchów.