Wielkanocne DIY – zróbmy to razem!

Wielkanocne dekoracje wykonane samodzielnie to świetna zabawa! Znaleźliśmy dla Was kilka perełek, które zdecydowanie warto przygotować z okazji zbliżających się świąt.

dekoracje na święta wielkanocne diy


Podziel się na


Proste dekoracje i ozdoby wielkanocne do domu z powodzeniem możemy przygotować samodzielnie. Podrzucamy kilka ciekawych propozycji!

Coraz więcej osób przy okazji Wielkanocy dekoruje swoje domy. Nie jest to jeszcze zwyczaj aż tak rozpowszechniony jak ten bożonarodzeniowy, ale wielkanocne akcenty w polskich mieszkaniach można spotkać zdecydowanie częściej, niż jeszcze kilka lat temu. Już początkiem marca  sklepowe półki zaczynają zdobić wszelkiej maści zające i baranki – nie tylko te z cukru! Warto jednak wiedzieć, że proste dekoracje i ozdoby wielkanocne do domu z powodzeniem możemy przygotować samodzielnie. A najlepiej – razem ze swoimi pociechami. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i na oryginalne dekoracje, których nie znajdziemy w żadnym sklepie.

Znaleźliśmy dla Was kilka perełek, które zdecydowanie warto przygotować z okazji zbliżających się świąt.

Wielkanocne drzewko

Dekorowanie świątecznego drzewka zdecydowanie kojarzy nam się z Gwiazdką. A jednak wielkanocne drzewko, podobnie jak bożonarodzeniowa choinka, staje się powoli coraz popularniejszym akcentem Wielkanocy. To zwyczaj, który przywędrował do nas z Niemiec, ale nie narzucił jednego określonego schematu. Takie drzewko może mieć wiele odmian i wersji – pomysłów na jego wykonanie znajdziemy w sieci mnóstwo. Najczęściej używa się w tym celu bukszpanu, bazi, kwiatów, kolorowych wstążek, pomponów, wydmuszek lub wiszących ozdób wielkanocnych.

Kilka ciekawych pomysłów z Pinteresta znajdziecie poniżej :)

drzewko wielkanocne diydrzewko wielkanocne diydrzewko wielkanocne diy

Źródło:fot 1, fot 2,

Wielkanocny stroik

Innym popularnym pomysłem na udekorowanie domu z okazji Wielkanocy są stroiki. Także i w tym w przypadku mamy pełną dowolność, a ogranicza nas co najwyżej nasza wyobraźnia. Podrzucamy kilka niebanalnych, a jednocześnie prostych w wykonaniu propozycji na wielkanocny stół z Pinteresta!

wielkanocny stroikwielkanocny stroik

Źródło: fot 1, fot 2

Wielkanocna girlanda

Przy okazji Gwiazdki nad naszym domowym kominkiem zwykle wiszą skarpety – czasem prawdziwe, czasem te z papieru. Girlandy to dość powszechny sposób na udekorowanie domu – czy to z okazji Gwiazdki, czy to z okazji urodzin. Na te wielkanocne także nie brakuje pomysłów! A jeśli zabraknie, w sieci z powodzeniem znajdziemy gotowe szablony do wycięcia i samodzielnego ozdobienia.

wielkanocna girlanda

Źródło:fot 1

Wielkanocne zwierzątka

Tradycyjnie z okazji Wielkanocy zdobimy pisanki. Ale z tymi świętami nieodmiennie kojarzą się też zwierzątka – zajączki, baranki, kurczaczki. Wbrew pozorom – możemy z nich stworzyć naprawdę stylową dekorację, którą chętnie zostawimy na półce nawet po Wielkanocy! Co powiecie na maski w kształcie króliczków albo stemple z rolek po papierze toaletowym, które mogą np. ozdobić świąteczny obrus? My jesteśmy na tak!

dekoracja zajączekdekoracja zajączekdekoracja zajączek

Źródło:  fot 1, fot 2,fot 3

Dobrej zabawy!