Wspomaganie karmienia piersią – gadżety

Przedstawiamy gadżety, dzięki którym można wspierać karmienie piersią i poprawić swój komfort. Wypróbujecie?

mama karmi dziecko piersią siedząc na leżaku


Podziel się na


Karmienie piersią to najlepsze, co można dać swojemu dziecku. Mleko mamy jest przez pierwsze miesiące absolutnie kluczowe dla rozwoju maluszka. Jednak samo karmienie nie zawsze przebiega przyjemnie i bezproblemowo.

Nie zawsze jak z płatka

Choć jest kluczowe dla dziecka, karmienie piersią nie zawsze przebiega idealnie. Po drodze mogą pojawiać się różne problemy, także w głowie mamy – zniechęcenie, zmęczenie, irytacja. Bo może boli, bo nie jest tak łatwo, jak się wydawało, bo zajmuje masę czasu…

To całkiem normalne że nie widzimy karmienia piersią wyłącznie w różowych barwach. Ma też swoje gorsze strony. Dlatego właśnie warto sobie pomóc na tyle, na ile to możliwe. Na szczęście obecnie producenci prześcigają się w produkcji różnych gadżetów i innych „wspomagaczy” dla karmiących mam – każdego roku pojawia się wiele nowości. Porównując dostępność akcesoriów obecnie i dziesięć lat temu widać ogromną różnicę. Przedstawiamy gadżety, którymi warto się zainteresować!

Laktator na dwie piersi

Obecnie można znaleźć laktatory, których, w zależności od potrzeb, używa się na dwie piersi bądź tylko jedną. I w dodatku nie są ręczne, ale elektryczne. Bardzo ciekawy laktator oferuje firma Medela. Produkt ten odciąga, imitując dwie fazy ssania dziecka. Najpierw szybko, aby pobudzić wypływ mleka, a później spokojniej i stabilniej. Dodatkowo, można wybrać sobie „moc”, a także dopasować lejek.

Gorset do laktatora

To prawdziwa zbroja. Gadżet, który może i wygląda ciekawie, ale za to jak ułatwia życie… Zakładamy go i możemy jednocześnie odciągać pokarm i robić inne rzeczy, bo ręce pozostają wolne. Dzięki temu nie trzeba skupiać się wyłącznie na tej jednej czynności, co może być dość nużące. Do tego gorset jest wygodny i można go nosić bezpośrednio na ciele lub zakładać na podkoszulek czy bluzkę.

SNS, czyli specjalny system do wspomagania karmienia

To gadżet polecany w trudnych sytuacjach, kiedy maluszek ma problem ze ssaniem, lub też ssać umie, ale nie jest w stanie zapewnić sobie odpowiedniej porcji pokarmu, albo też kiedy karmiąca mama uważa, że nie produkuje wystarczającej ilości mleka. W takich momentach, kiedy pociecha, mimo, że je, nie przybiera na wadze, wiele mam zaczyna wspomagać się mlekiem modyfikowanym.

SNS pomaga poradzić sobie z tym problemem bez konieczności zmiany diety dziecka i jednocześnie stymuluje laktację. SNS składa się z butelki (można wypełnić ją odciągniętym mlekiem) i systemu, który doprowadza z niej pokarm do buzi dziecka. Maluch ssie specjalną końcówkę i jednocześnie pije to, co wypływa z piersi, jak i to, co płynie z dodatkowej butelki.

kolaż

Nasze typy: laktator elektryczny podwójny Swing maxi Medela; gorset Easy Expression do odciągania pokarmu Medela, sns system wspomagający karmienie Medela;

Herbatka Pukka Motherkind Baby BIO

Pukka to marka produkująca naturalne ziołowe, ekologiczne herbaty wysokiej jakości. Są wytwarzane zgodnie z filozofią fair trade, bez żadnych szkodliwych substancji, a ich produkcja nie wpływa negatywnie na środowisko. Są inspirowane filozofią ajurwedyjską, ale nie trzeba być znawcą, aby cieszyć się ich wspaniałymi smakami i mnogością dobroczynnych roślin, z jakich są wytwarzane. Herbatka Motherkind Baby BIO jest przeznaczona dla mam karmiących. Zawiera m.in. nasiona kopru słodkiego, korzeń shatavari, trawę cytrynową, anyżek, korzeń kurkumy.

Ekologiczne balsamy na brodawki sutkowe

Trend eko coraz bardziej się rozwija. Coraz więcej kobiet chce dokonywać świadomych wyborów i sięga po kosmetyki naturalne, z certyfikatami potwierdzającymi ich ekologiczność. Powstaje więcej i więcej takich produktów, także przeznaczonych dla mam.

Obecnie nie jest tak wielkim problemem znalezienie np. ekologicznego balsamu na brodawki sutkowe. Taki produkt oferuje co najmniej kilka marek. Jedną z nich jest marka MomMe – w składzie Kojącego balsamu na brodawki sutkowe znajdziemy tylko organiczny olej słonecznikowy i lanolinę o czystości medycznej. Producent zapewnia że produkt nie musi być zmywany przed karmieniem.

Mądra książka

Książka to nie do końca „gadżet”, ale na pewno rzecz, która może wspomóc karmienie, a raczej… karmiącą mamę. Mowa o książce „Karmienie piersią”. Jej autorka, Magda Karpienia, chce przywrócić kobietom wiarę we własny instynkt i możliwości. Daje nie tylko wiedzę, ale i wsparcie i pomoc w natłoku informacji i zalewie marketingowych rewelacji.