Znajdź pozycję, która zwiększy twoje szanse na dziecko

Sprawdź pozycje, które zwiększą twoją szansę na malucha!

kobieta i mężczyzna w łóżku starają się o dziecko


Podziel się na


Podczas starań o dziecko liczy się każdy szczegół, który może zwiększyć twoje szanse na zajście w ciążę, więc zdrowo się odżywiasz, przyjmujesz odpowiednie suplementy diety, unikasz stresu, wysypiasz się… Odstawienie głęboko do szafy szpilek i codziennej lampki wina po kolacji być może zabolało, ale na szczęście nie wszystkie „ciążowe” zalecenia takie są.

„Jak” też się liczy!

Obliczanie dni płodnych to oczywiście podstawa, kiedy staracie się o dziecko, ale nie liczy się tylko „kiedy” i „ile razy”. Ważne jest także „jak”. To, jak uprawiacie miłość wbrew pozorom ma znaczenie. Zrezygnujcie z wszelkich specjalnych preparatów i olejków mających zwiększyć nawilżenie. Choć producenci twierdzą, iż nie mają one działania antykoncepcyjnego, mogą nieco utrudnić działanie plemnikom. Lepiej więc pozbyć wszelkich zbędnych ulepszaczy i liczyć na naturę. Poza tym, kiedy nie przyjmujesz doustnej antykoncepcji, a gra wstępna jest wystarczająca, nie powinnaś mieć problemów z suchością pochwy.

To, kiedy się kochacie nie ma najmniejszego znaczenia – wieczorem czy rano, każda pora jest dobra. Poranna moc plemników to w zasadzie mit. Faktycznie, jest ich nieco więcej, ale to tak minimalna różnica, że nie ma wpływu na skuteczność seksu. Kolejnym często powtarzanym, ale nieprawdziwym zdaniem jest to, że pary starające się o dziecko nie powinny kochać się codziennie. Faktem jest, że możecie kochać się tyle razy, ile macie ochotę! Nie warto powstrzymywać się tylko ze względu na taką opinię.

kobieta i mężczyzna w łóżku starają się o dziecko

Kamasutra dla starających się

Nikt chyba nie zliczy wszystkich istniejących pozycji. Niektóre są dla nas bardziej pociągające, inne odstraszają, a patrząc na kilka z nich zastanawiamy się, jak można to zrobić i wyjść z całej sytuacji bez szwanku. Na szczęście pozycje ułatwiające zajście w ciążę to nie wyszukane, wymagające sprawności jogina układy z Kamasutry, a coś, czego każda (lub prawie każda) kobieta już kiedyś spróbowała.

Na czym polega „pomocność” tych pozycji? Otóż penetracja jest w nich najgłębsza, skracają więc plemnikom drogę do szyjki macicy.

  • Klasyka zawsze się sprawdza, nie tylko w modzie, ale także, gdy staracie się o dziecko. Stara, dobra pozycja misjonarska okazuje się jedną z najlepszych. Można jednak nieco ją „podrasować”, aby zwiększyć skuteczność. Najlepiej, gdy opleciesz partnera nogami, a pod dolną część pleców włożysz poduszkę lub np. zwinięty koc. Ważne, aby twoje biodra były nieco wyżej niż zwykle.
  • Natura wie, co robi, postaw więc na najbardziej „pierwotną” i naturalną pozycję, czyli od tyłu (na pieska). Ta pozycja, ze względu na ułożenie miednicy, sprawia, że członek wchodzi w pochwę naprawdę głęboko.
  • Kobieta u steru to dobry pomysł, spróbujcie więc pozycji na jeźdźca. Tak jak powyższa, umożliwia głęboką penetrację. Dodatkowo, to ty kontrolujesz wszystkie ruchy.

Według niektórych lekarzy to, że pewne pozycje sprzyjają zajściu w ciążę to nonsens, więc nie warto przywiązywać nadmiernej wagi do tego, jak się kochacie. Trzy przedstawione pozycje są jednak na tyle popularne, że pary starające się o dziecko i tak mają je zapewne w swoim „repertuarze”.

A po wszystkim….

Nogi w górę! To bardzo popularna rada, którą można zastosować, starając się o dziecko. Po stosunku nie biegnij więc od razu do łazienki tylko ułóż się wygodnie z nogami do góry. Jeśli dasz radę – możesz nawet zrobić świecę. Dzięki temu zabiegowi ułatwisz plemnikom podróż do komórki jajowej. Niektórzy twierdzą, że to mit, ponieważ plemników jest tyle, że i tak dostaną się tam, gdzie mają się dostać, ale… nie zaszkodzi spróbować. Bardzo przydatne w „przytrzymywaniu” nasienia wewnątrz są mięśnie Kegla, które można ćwiczyć praktycznie zawsze i wszędzie. Jeśli są silne, ściskając je zamkniesz plemnikom drogę ucieczki.

kobieta i mężczyzna w łóżku starają się o dziecko

Tego się wystrzegaj

Nie warto nadmiernie przywiązywać się do konkretnych pozycji. Jeśli nie sprawiają wam przyjemności, wybierzcie po prostu inne. Przecież nie chodzi o to, aby „odbębnić swoje”, poleżeć z nogami do góry i pójść spać. Nie można sprowadzać seksu tylko do narzędzia, dzięki któremu spłodzicie dziecko. Szczególnie, jeśli staracie się już jakiś czas bez efektów może dojść do sytuacji, gdzie kochać będziecie się tylko po to, żebyś mogła zajść w ciążę – bez emocji i mechanicznie. To ogromny błąd, trudno bowiem wrócić potem do momentu, kiedy seks dawał poczucie bliskości i przyjemność.