Gadżety mamy: torby do zadań specjalnych

Torba to najlepszy przyjaciel każdej mamy. Do dobrze wybranej, pojemnej torby zmieści się… właściwie wszystko.Podziel się na


Torba – gadżet konieczny

Oczywiście powyższe stwierdzenie należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Nie ma takiego przymusu, aby każda młoda mama zaopatrzyła się w torbę. Jednak o ile na rynku istnieje wiele niepotrzebnych gadżetów, które mają tylko napełniać kieszeń producentowi i nie przynosić konsumentom prawie żadnej realnej korzyści, o tyle torba jest rzeczywiście potrzebnym i bardzo pomocnym „narzędziem”.

Dobrej jakości, pojemna i rozsądnie wybrana będzie najlepszym pomocnikiem i posłuży przez lata. Warto się w nią zaopatrzyć i wybrać taką, która najlepiej wpasuje się w nasze potrzeby. Na szczęście producenci wręcz prześcigają się w podstawianiu nam pod nos coraz to nowszych i, teoretycznie, lepszych modeli.

Dla mamy i do wózka

Trzeba w tym miejscu dokonać rozróżnienia – istnieją, ogólnie ujmując, trzy rodzaje toreb:

1. specjalne torby dla mamy, które mają ładnie wyglądać, przypominać zwykłą damską torebkę, mieć mnóstwo przegródek, mogą być noszone za uchwyt, na długim bądź krótkim pasku, są mniejsze, zgrabniejsze, można w nich nosić najbardziej niezbędne rzeczy;
2. torby mocowane do wózka są większe, bardziej pojemne;
3. torby 2 w 1 czyli takie, które mogą być zarówno noszone przez mamę, jak i przyczepiane do wózka.

Na początku dobrze zastanowić się, który rodzaj jest nam potrzebny.

Jaka powinna być idealna torba dla mamy/do wózka?

Wybierając torbę dla siebie warto poświęcić nieco więcej czasu na rozejrzenie się i poszukiwania. Nie chcemy przecież, żeby zakup, bądź co bądź dość istotny i często wcale nie tak tani, okazał się nietrafiony. Dobra torba absolutnie powinna być:

  • pojemna – czasem musi pomieścić naprawdę sporo różnego rodzaju przedmiotów – zabawki, pieluszki, jedzenie dla malucha, ubranka itp., niezależnie od tego czy będzie to torba dla mamy czy taka do wózka,
  • łatwa do czyszczenia – na pewno nie raz zdarzy się, że czymś niechcący się zabrudzi, warto więc zadbać o to, aby pozbycie się plam nie było bardzo problematyczne,
  • wygodna w użyciu, czyli mieć sporo kieszeni o różnych wielkościach – do niektórych można włożyć chusteczki, do innych pieluszki, do najmniejszych drobiazgi – dzięki nim szukanie tego, czego aktualnie potrzebujemy będzie naprawdę proste,
  • wytrzymała – ta torba przejdzie na pewno wiele, musi być więc wykonana z dobrych, mocnych materiałów.

Zadania specjalne

Toreb na rynku jest całe mnóstwo. Wybierając swoją, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wyżej wymienione „podstawy” – te cechy nasz gadżet powinien spełniać. Dodatkowe udogodnienia, które nam zapewni zależą już od naszych preferencji. Jakie „zadania specjalne” może spełniać?

1. Ochrona smoczka
Niektóre torby mają specjalny pojemnik czy też przegródkę na smoczek. Jeśli szczególnie zależy nam na tym, aby się nie zgubił i nie zabrudził, warto poszukać takiej torby.

2. Trzymanie ciepła butelki
To bardzo ciekawa i przydatna funkcjonalność. Jeśli chcemy, aby jedzenie, zabierane dla malucha np. na spacer nie wystygło, warto rozejrzeć się za torbą posiadającą specjalną termoizolacyjną przegródkę na butelkę. Będzie trzymała ciepło nawet 4 godziny.

3. Możliwość przewijania wszędzie
Każda mama małego dziecka wie, że sytuacja, w której trzeba będzie natychmiast przewinąć malucha może się wydarzyć zawsze i w każdych okolicznościach. Wtedy bardzo przydaje się torba, która ma wszyty składany przewijak – podkład, na którym można położyć dziecko wszędzie i przewinąć je spokojnie.

4. Uniwersalność
Pod tym pojęciem kryje się zadanie polegające na możliwości używania danej torby na różne sposoby. Niektóre modele można zarówno nosić w ręce, na ramieniu na długim pasku, jak i przypiąć do wózka. To dobre rozwiązanie jeśli nie chcemy mieć osobnej do noszenia, a osobnej do wózka. Taka torba posiada zazwyczaj odpinany, długi pasek, krótkie rączki i specjalne mocowania, dzięki którym łatwo przytwierdzimy ją do wózka.