Nie tylko parówki i makaron! 5 najlepszych blogów z przepisami dla dzieci

Poznajcie blogi pełne pysznych przepisów kulinarnych dla dzieci. Oto nasze typy!

dziecko siedziące na blacie kuchennym z garnkiem


Podziel się na


„Co dziś na obiad?” Na pewno to znacie! Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby jego dziecko rozwijało się zdrowo. Jedną ze składowych zdrowia jest dieta. Posiłki malucha powinny być pełnowartościowe, urozmaicone, atrakcyjne wizualnie i niewymagające czasowo.

Am Mniam. Roślinna kuchnia dla małych i dużych – https://ammniam.pl/

W kuchni Magdy rządzą przepisy na bazie warzyw, owoców, zbóż, strączków, orzechów i nasion. Autorka pisze: „Zapraszam wszystkich, którzy poszukują zdrowych przepisów dla całej rodziny, którzy chcą wzbogacić rodzinne menu o dania z roślin, szukają dań dla alergików – bez jaj, laktozy, glutenu ect.” Znajdziemy tu więc dania oparte na nieprzetworzonych i niskoprzetworzonych produktach roślinnych, bez białej mąki i cukru. Pomocne jest również podzielenie przepisów wg najpopularniejszych alergenów: bez glutenu, bez orzechów itd.

Blog Am Mniam to nie tylko świetne przepisy na pyszne dania dla całej rodziny, autorka testuje we własnej kuchni. To również piękne zdjęcia!

Ala’antkowe BLW. BLW Krok po kroku – https://alaantkoweblw.pl/

Wszystko zaczęło się od przyjaźni dwóch młodych mam, które połączył głód wiedzy na temat rozszerzania diety małych dzieci. Blog Ani i Asi to kopalnia informacji na temat BLW i źródło wspaniałych przepisów. BLW, czyli „Baby led weaning” to metoda karmienia dzieci, która polega na stopniowym odstawianiu dziecka od pokarmów mlecznych (mleka mamy lub mleka modyfikowanego) całkowicie sterowanym przez dziecko. Głównym założeniem metody jest ominięcie etapu papek i pozwolenie dziecku na samodzielne jedzenie już od pierwszego posiłku.

Na blogu znajdziecie przepisy śniadania, obiady, podwieczorki i nie tylko, ale wszystko zgodne z metodą BLW. Przepisy są wygodnie podzielone według wieku i alergii. Autorki dodatkowo obiecują: „Nie gotujemy skomplikowanie. Matki czasu nie mają na puszczanie korzeni przy kuchence. Będzie szybko, smacznie, zdrowo i różnorodnie.”

Cooking for Emily – http://cookingforemily.pl

Autorka bloga ma na imię Dorota i jest mamą 5 letniej Emilki. Na blogu znajdziemy, przetestowane przez obie dziewczyny przepisy na śniadania, obiady, kolacje, desery i ciasta, przekąski, śniadania do szkoły, napoje oraz ciekawostkę: modyfikacje dziecięcych dań do dań dla dorosłych.

Autorka pisze: „Często jest tak, że pojawienie się dziecka skutkuje większą świadomością kulinarną, zwracaniem uwagi na to co się je, skąd to pożywienie pochodzi i w sumie tym, że cała rodzina zaczyna odżywiać się lepiej. Gotuję od wielu lat, bardzo lubię to robić, ale teraz gdy Emilia jest z nami gotuję trochę inaczej”.

Co dziś zjem na śniadanie? – http://codziszjemnasniadanie.pl/

Blog kulinarny autorstwa mieszkającej w Berlinie Marty Greber. To skarbnica inspiracji śniadaniowych – zarówno dla miłośników śniadań na słodko, jak i dla tych, którzy gustują w bardziej wytrawnych smakach. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Blog jest również dostępny na Instagramie pod nazwą What for breakfast. Obserwuje go już ponad 422 tys. osób.

Marta pisze o sobie: „Śniadanie to czas, który spędzić możemy z naszymi bliskimi lub z dobrą gazetą czy książką. Smaczny posiłek będzie tu idealnym dodatkiem.”

Szpinak robi blee – http://szpinakrobibleee.pl/

Blog o zdrowym odżywianiu, dobrych nawykach i pozytywnym żywieniu dzieci. Blog prowadzony jest przez Zuzię Antecką, dietetyczkę i psycholożkę, mamę Szpinakożercy, specjalistkę od żywienia dzieci na każdym etapie życia. Znajdziemy tu nie tylko przepisy, ale również porady dotyczące rozszerzania diety malucha, walki z trudnościami w jedzeniu oraz porady dietetyczne.

A Wy macie swoje ulubione blogi z przepisami na potrawy nie tylko dla maluchów? Pochwalcie się w komentarzach!