List dla mamy na dzień mamy

Kochana Mamo! W dniu Twojego święta, chciałam Ci napisać kilka słów, aby wyrazić to, co zawsze czuję, ale czasem może za rzadko mówię.

list do mamy


Podziel się na


„Dziękuję za wszystkie nieprzespane noce i każdy uśmiech na dzień dobry” – tak mógłby zaczynać się list do mamy od dziecka, a konkretniej list z podziękowaniami dla mamy.

List dla mamy to szczególna forma kontaktu. Dzień matki to doskonała ku temu okazja:

Droga Mamo, chcę Ci dzisiaj wyrazić swoją wdzięczność…

Za każdą bezsenną noc, gdy czuwałaś przy mnie, kołysząc mnie do snu. Teraz rozumiem, że te noce były dla Ciebie trudne, a mimo to każdego poranka witałaś mnie promiennym uśmiechem.

Za każdy dzień, który dla mnie kończył się zmęczeniem po 12 godzinach zabawy. Dziś wiem, że Twój trwał kilka godzin dłużej.

Za każde TAK, gdy prosiłam o Twój czas. Teraz zdaję sobie sprawę, że miałaś wiele na głowie, lecz zawsze znajdowałaś chwilę, by być ze mną.

Za każde NIE, które wtedy wydawało mi się niesprawiedliwe. Dziś wiem, że za każdym razem odmawiałaś z miłości.

Za każde DASZ RADĘ, gdy ja wątpiłam w siebie. Teraz rozumiem, że i Ty mogłaś mieć wątpliwości, ale to właśnie Twoja wiara we mnie dała mi siłę.

Za każde BĘDZIE DOBRZE, gdy ja traciłam nadzieję. Teraz wiem, że nie miałaś pewności, co przyniesie jutro, ale Twoja pewność siebie była dla mnie kotwicą.

Za każdy POCAŁUNEK na dobranoc i każde przywitanie buziakiem. Teraz rozumiem, że między tymi chwilami dla Ciebie mijała cała wieczność.

Za to, że BYŁAŚ OBOK, kiedy Cię potrzebowałam, ale umiałaś się oddalić, gdy to było dla mnie lepsze.

Za podaną mi POMOCNĄ DŁOŃ od momentu, kiedy zaczęłam chodzić, i za to, że potrafiłaś ją puścić, kiedy nadszedł ten czas.

Za każdy UŚMIECH, który mnie przyjmował, i za każdą łzę, którą skrycie wycierałaś na każde pożegnanie – i którą wycierasz do dziś.

Za tęsknotę za czasami, gdy byłam mała i mogłam ukryć się w TWOICH RAMIONACH przed światem.

Za beztroskie DZIECIŃSTWO, pełne wolności i niewinności. Za to, że pozwoliłaś mi cieszyć się nim tak długo, jak to możliwe, i dojrzeć w swoim czasie.

Za Twoją codzienną opiekę i wyjątkową miłość. Za każde wypowiedziane KOCHAM CIĘ – zwłaszcza to bez okazji. Za to, że jesteś tu i teraz. Zawsze, w każdym miejscu.

Droga Mamo, to Ty nauczyłaś mnie, jak ważne jest dziękowanie. Zapomniałaś tylko wspomnieć, że najwięcej zawdzięczam Tobie!

wiersz na dzień mamy