Prezentownik dla przyszłej mamy

Podpowiadamy, jakie prezenty warto wybrać dla przyszłej mamy!

prezenty dla przyszłej mamy


Podziel się na


Kobieta spodziewająca się dziecka ma specyficzne potrzeby. Szykując się na prezentowe szaleństwo warto wziąć pod uwagę te zmiany i, być może, pokusić się o upominek związany z rolą, do której właśnie się przygotowuje? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i w co warto zainwestować!

Książek nigdy dość!

Książki to zawsze dobry prezent. Jeśli przyszła mama dopiero rozpoczyna budowanie swojej „macierzyńskiej biblioteczki”, może warto jej w tym pomóc? Oto kilka ciekawych propozycji.

  • Klasyka, czyli „W oczekiwaniu na dziecko”, Heidi Murkoff  kilkukrotnie wznawiany poradnik, który pomógł niezliczonym kobietom zrozumieć dokładnie, co dzieje się w ciąży z nimi i z ich dzieckiem.
  • „Mama po raz pierwszy” autorstwa Alexis Stickland i Beccy Hands to z kolei pomoc w pierwszym okresie macierzyństwa, kiedy świeżo upieczone mamy mogą czuć się najbardziej zagubione i niepewne.
  • Poradniki Wydawnictwa Natuli to świetne propozycje, z których każda porusza w sposób wyczerpujący inny temat – poród naturalny, cesarskie cięcie, noszenie w chuście, karmienie piersią…
książki

Coś dla ciała

Ciąża to okres, w którym warto zadbać o ciało w szczególny sposób – liczy się nawilżanie i natłuszczanie, ochrona, regeneracja, ale także… przyjemność płynąca z rytuału pielęgnacyjnego. Dobre kosmetyki, które są jednocześnie skuteczne i niesamowicie przyjemne w stosowaniu to zawsze świetny pomysł na prezent. A oto nasze typy:

Nasze typy: Mokosh – odżywczy eliksir do ciała melon z ogórkiem; zestaw kosmetyków Phlov – zawiera też szczotkę do szczotkowania ciała na sucho; Samarite – Supreme Balm; Veoli Botanica – olejek do ciała z płatkami róży

Szukając kosmetyków dla przyszłej mamy, jeśli nie znamy jej preferencji zapachowych ani nie wiemy, jak aktualnie reaguje na zapachy, warto zwrócić uwagę na te o neutralnych aromatach.

kosmetyki

Domowe umilacze

Przyszłe mamy powinny dbać o to, by odpowiednio wypoczywać, relaksować się i ograniczać stres na tyle, na ile to możliwe. I choć te propozycje mogą wydać się banalne, to jednocześnie doskonały pomysł na upominek mający skłonić do powolnego celebrowania małych przyjemności.

Nasze typy: ciepły szlafrok od Kappahl; ceramiczny kubek lub filiżanka z małej manufaktury; świeca zapachowa (tu, podobnie jak z kosmetykami, warto być świadomym aktualnej wrażliwości na zapachy); wełniany koc; zestaw miodów.

prezenty dla przyszłej mamy

To się przyda!

Praktyczne prezenty są zawsze w cenie.

  • „Mamina” torebka lub plecak to gadżet, który na pewno się przyda. Każda mama wie, że ilość rzeczy, jakie trzeba ze sobą zabrać podczas wyjścia z domu z dzieckiem może być czasem przytłaczająca. Kobiety zwykle decydują się na przestronne torby – tu polecamy m.in. ofertę La Millou. Warto jednak zastanowić się też nad plecakiem, np. marki Himawari.
  • Poduszka ciążowa  to produkt, który może okazać się prawdziwym ratunkiem dla kobiet, które w ciąży mają problemy z wygodnym ułożeniem się do snu.
  • Zestaw z dobrą kawą i akcesoriami do niej może okazać się bardzo przydatny już po porodzie, kiedy dla wielu młodych mam chwila z kubkiem ciepłej (a czasem i zimnej…) kawy to jeden z niewielu momentów, jakie mają dla siebie w ciągu dnia.
prezenty dla przyszłej mamy

Udanych zakupów!