Gadżety mamy: auto

Podróż samochodowa z dzieckiem, szczególnie taka trwająca dłuższy czas, może być problematyczna. Jak sobie ją ułatwić? Zerknij na te gadżety!

dziecko w samochodzie


Podziel się na


Po pierwsze – chcemy, by maluch był maksymalnie bezpieczny podczas jazdy, a po drugie, aby nie marudził, co, nie ukrywajmy, bywa mocno frustrujące. Podczas podróży zarówno rodzic, jak i dziecko powinni czuć się komfortowo. Przedstawiamy spis ciekawych, pomocnych, interesujących gadżetów, które przydadzą się w trakcie jazdy samochodem.

Jazda samochodem z dzieckiem

Podczas wyprawy z maluchem liczy się przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Dobry fotelik samochodowy to podstawa. Nie ma go w naszym zestawieniu, ponieważ nie jest to gadżet, ale absolutna podstawa jeśli wybieramy się gdzieś z małym dzieckiem. Pozostałe akcesoria, prezentowane poniżej, mogą sprawić, że jazda będzie bardziej komfortowa i przyjemniejsza.

1. Ochraniacz/organizer na siedzenia

To bardzo przydatna rzecz, która jednocześnie pozwoli zapobiec pobrudzeniu przednich siedzeń butami malucha i uporządkować zabawki, butelki i inne gadżety. Zakłada się go na przednie siedzenie, za którym umieszczony jest fotelik dziecięcy.

2. Pokrowiec na fotelik z naturalnych materiałów

Przyda się szczególnie latem podczas dłuższych wypadów autem. Foteliki samochodowe są bowiem wykonane ze sztucznych materiałów, które, gdy temperatura rośnie, nie są szczególnie przyjemne dla skóry dziecka. Maluch męczy się i poci, a przy małym dziecku ciężko przecież szaleć z klimatyzacją. Właśnie wtedy dobrym rozwiązaniem okaże się pokrowiec wykonany np. z bawełny. Podróż jest dzięki niemu znacznie przyjemniejsza dla naszej pociechy.

3. Lusterko

Dobre rozwiązanie, gdy w podróż wybiera się tylko jeden rodzic i małe dziecko w foteliku odwróconym tyłem do kierunku jazdy umieszczonym na tylnym siedzeniu. Bez takiego lusterka nie wiadomo co aktualnie robi maluch – śpi, ma niewyraźną minę czy jest spokojny. Gadżet montujemy z tyłu, a dzięki niemu widać co porabia dziecko. Ono z kolei widzi rodzica, jest więc spokojniejsze.

4. Ochraniacz na fotelik

Bardzo przydatny (szczególnie podczas dłuższych podróży samochodem) i niezwykle prosty gadżet – ochraniacz na fotelik. Z jednej strony zapobiegnie zabrudzeniom i wpadnięciu np. okruszków jedzenia do dziecięcego fotelika, a z drugiej uchroni go przed przemoknięciem jeśli maluchowi zdarzy się wpadka. Zakłada się go na fotelik, jest nieprzemakalny i zazwyczaj ma dwie warstwy, więc kiedy się pobrudzi można odpiąć tylko jedną z nich.

dzieci bawią się autkiem

5. Nakładki na pasy bezpieczeństwa

Miękkie nakładki pozwolą ochronić nieco już starsze dziecko przed uciskiem czy otarciem spowodowanym sztywnym materiałem pasów. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, przyjaznych najmłodszym.

6. Poduszka-zagłówek do spania

To dość znany i popularny gadżet, także wśród dorosłych. Sprawia, że spanie w samochodzie staje się o wiele wygodniejsze. Wzorów i kolorów jest całe mnóstwo, od klasycznych po takie w kształcie zwierząt, można więc wybrać ten, który bardzo spodoba się naszemu maluchowi.

7. Rolety przeciwsłoneczne

To już standard jeśli jeździmy w samochodzie z dzieckiem – są niezwykle przydatne, wręcz obowiązkowe podczas dłuższej podróży. Dzięki nim słońce nie będzie razić naszego malucha.

8. Magnetyczne zabawki

Ciekawa opcja dla nieco starszych dzieci. Magnetyczne zabawki są bardzo wygodne podczas jazdy samochodem, ponieważ nie wypadną i nie pogubią się między siedzeniami. Idealne na długie podróże, kiedy dziecko zaczyna się nudzić.

9. Uchwyt na tablet

Jeśli tylko dysponujemy tabletem i mamy taką fantazję, maluchowi podczas podróży można puścić ulubioną bajkę. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny uchwyt na tablet montowany do przedniego siedzenia.