Najlepsze blogi z pomysłami na zabawę dla dzieci. Nasz ranking

Każdy rodzic wie, że znudzone dzieci to …. kłopoty. Mamy na to sposób! Przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem, blogi z pomysłami na zabawy dla dzieci.

ręce dziecka ubrudzone farbą


Podziel się na


Jeśli brakuje Ci już pomysłów na ciekawe i angażujące zabawy dla maluchów, sprawdź nasze typy blogów dla kreatywnych rodziców. Obiecujemy, że będzie się działo!

Kreatywne Macierzyństwo – https://kreatywnemacierzynstwo.pl/

Blog prowadzony przez Sylwię, mamę trójki dzieci i nauczycielkę, pokazuje, jak ciekawie i kreatywnie można bawić się z dzieckiem, równocześnie wspierając jego rozwój. Jak pisze autorka, Blog Kreatywne Macierzyństwo powstał, aby pokazać jak ważne są chwile spędzone z dzieckiem, zarówno dla malucha jak i dla rodzica. Na stronie znajdziemy blog oraz katalog zabaw z wyszukiwarką, która pozwala dobrać zabawę m.in. do wieku dziecka. Autorka bloga przygotowała również dla rodziców materiały do pobrania z pomysłami na zabawę i szablonami. Aktualnie w sklepie na blogu dostępny jest e-book z przepisami na „Domowe masy plastyczne” oraz „Kalendarz Adwentowy” z kreatywnymi zadaniami dla całej rodziny.

Zakręcona Mama – http://zakreconamama.pl

Blog z pomysłami na kreatywne zabawy i ciekawe aktywności dla dzieci i rodziców: kalendarz z klocków, pejzaże malowane solą kuchenną, papierowe przeplatanki i tym podobne zabawy. Znajdziesz tu również przeglądy zabawek, książek i gier oraz testy gier i zestawów edukacyjnych. Autorka bloga wychodzi naprzeciw rodzicom i przygotowuje gotowe szablony do samodzielnego wydruku, które można wykorzystać do opisywanych zabaw – kartki, kalendarze, bony i gry. Oprócz pomysłów na zabawy na blogu znajdziesz rady dotyczące aranżacji pokoiku dziecięcego, przeróbek ubrań oraz artykuły poradnikowe związane z rodzicielstwem i wychowaniem dziecka.

Pani Kredka – https://www.panikredka.pl/

Na blogu znajdziesz propozycje rozwojowych aktywności dla dzieci w formie instrukcji DIY/zrób to sam oraz odpowiedzi na różne rodzicielskie dylematy związane z rozwojem dzieci od urodzenia do 7 roku życia. Pani Kredka pokazuję jak można stymulować rozwój maluchów i starszaków. Przekonuje, że do fajnej zabawy wcale nie trzeba wyszukanych, grających zabawek, wystarczą proste pomoce wykonane z materiałów, które w większości znajdziesz w domu.

stopa dziecka ubrudzona farbą

Moje dzieci kreatywnie – https://mojedziecikreatywnie.pl/

Blog prowadzony przez Ewę Wojtan, pedagoga, wychowawcę w domu dziecka oraz mamę dwóch chłopców. Na blogu cała masa gotowych pomysłów na zabawy z dziećmi. Do większości zabaw plastycznych można wykorzystać szablony do wydruku dostępne z poziomu strony. Przepisy, pomysły na weekendowe i wakacyjne atrakcje, dekoracje domu, przeglądy i testy gier, książek, zabawek kreatywnych i wiele, wiele więcej! Nam najbardziej spodobały się przepisy na domowe masy typu Slime, czyli uwielbiane przez dzieci tzw. glutki, instrukcja, jak zrobić sztuczny śnieg oraz pomysły na naukę czytania sylabami z wykorzystaniem plastikowych kubeczków, klocków, kartonów, balonów, rolek po papierze toaletowym i całej masy innych przedmiotów.

Dzieciaki w domu – http://dzieciakiwdomu.pl/

Blog prezentujące kreatywne i edukacyjne zabawy w domu z dziećmi. Blog prowadzony jest przez mamę, która zdecydowała się nie posyłać swoich dzieci do szkoły, tylko zorganizować im edukację domową, czyli tzw. homeschooling. Jak tłumaczy blogerką, jest to forma kształcenia dziecka, w której odpowiedzialność za cały proces nauczania biorą na siebie rodzice, a nie szkoła. Dziecko musi być zapisane do szkoły, ale nie jest obecne na lekcjach. Warto zaznaczyć, iż rodzic nie musi mieć wykształcenia pedagogicznego.

Oprócz porad dotyczących edukacji domowej, na blogu znajdziesz sporo pomysłów na zabawy edukacyjne i rozwijające dla dzieci, które tą edukację wspomagają. Nam bardzo spodobały się pomysły na zabawy stempelkowe, farbowane pestki dyni, zwierzątka z drewnianych klamerek na pranie i mydełka domowej roboty. Na blogu znajdziesz również gotowe szablony i pomoce edukacyjne do samodzielnego wydruku – tematyczne szablony, karty pracy, ćwiczenia.

Kreatywnym okiem – https://kreatywnymokiem.pl/blog/

Blog dla rodziców, którzy szukają pomysłów na twórcze zabawy z dzieckiem. Na blogu znajdują się nie tylko gotowe pomysły, ale również darmowe karty i szablony do pobrania i samodzielnego wydruku, pomysły na pomoce edukacyjne oraz inspiracje DIY do domu oraz porady, jak samodzielnie stworzyć różne pomoce do nauki i zabawy. Blog prowadzony jest przez Ilonę Popławską. Przez ponad 2 lata prowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie, należy do grupy nieformalnej Aktywni Kreatywni, a także prowadzi autorski projekt przyrodniczy „Mały Przyrodnik, dla rodzin”. Dzięki temu, swoim czytelnikom, dostarcza sporej dawki kreatywnych pomysłów.

Macie swoje ulubione blogi kreatywne? A może sami macie sprawdzone pomysły na edukacyjne gry i zabawy dla dzieci, którymi chcielibyście się podzielić z innymi rodzicami?