Gadżety mamy: nowoczesne i nietypowe kosmetyki dla dzieci

Innowacyjne, nietypowe, czasem przydatne, a czasem zupełnie zbędne… Jakie kosmetyki dla dzieci cieszą się aktualnie największą popularnością?

dziecko w kąpieli w wannie


Podziel się na


Spis treści
1. 
Dla małych wrażliwców
2. 
Stylizacja dziecięcych włosów
3. 
Kolorówka dla małych dam
4. 
Kolorowa kąpiel
5. 
Zapach dziecka

Dla małych wrażliwców

Skóra małego dziecka jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia i alergeny. Większość dzieci z tego „wyrasta”, ale niektóre muszą borykać się z problemem przez długie lata. Atopowe zapalenie skóry jest coraz częstszą dziecięcą dolegliwością, a jego leczenie wymaga dużo cierpliwości – zarówno malucha, jak i jego rodziców. Do ich dyspozycji jest sukcesywnie poszerzająca się linia kosmetyków dla skóry atopowej, emolientów zatrzymujących wodę w naskórku i stanowiących tym samym barierę przed nadmiernym wysuszaniem i podrażnieniami. Dostępne w aptekach i drogeriach kosmetyki są ekologiczne i posiadają odpowiednie certyfikaty gwarantujące ich bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka.

Stylizacja dziecięcych włosów

Nie tylko szampon, ale i krem, żel, a nawet pianka do włosów– to najnowsze propozycje kosmetyczne dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia. O ile specjalne preparaty dla skóry wrażliwej są w codziennej pielęgnacji dziecka z AZS koniecznością, o tyle kosmetyki do pielęgnacji włosów maluszka wzbudzają już sporo wątpliwości. A mowa nie o „zwykłych” szamponach, ale całej linii produktów pielęgnujących i stylizujących włosy dziecka już od pierwszych tygodni jego życia. Odżywka, żel, pianka czy krem do loków stworzone są na bazie naturalnych substancji, przebadane przed pediatrów i dermatologów, nie powodują alergii, pielęgnują zarówno włoski, jak i delikatną skórę głowy dziecka i – co dla wielu osób szczególnie ważne – wyróżniają się delikatnym zapachem „inspirowanym czasami młodości”.

Kolorówka dla małych dam

Podkradana z kosmetyczki mamy czerwona szminka, nieudolne próby użycia kredki do oczu czy pudru, wielkie rumieńce namalowane różem – małe dziewczynki, chcąc być jak ich mamy, uwielbiają eksperymentować z makijażem. Niestety, większość kolorowych kosmetyków dla dorosłych kobiet zawiera substancje, które nie są wskazane do używania przez małe konsumentki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalne zestawy do malowania twarzy dla dzieci, w których maluchy znajdą zarówno łatwo zmywalne farbki, jak i pomadki czy cienie do powiek o naturalnym, bezpiecznym dla ich skóry składzie. Dobra zabawa gwarantowana.

maluch

Kolorowa kąpiel

Każdy rodzic, któremu przyszło zmierzyć się z dziecięcym „wodowstrętem” wie, co oznacza problem z wykąpaniem malucha. Szukanie metod uatrakcyjnienia pociesze tego codziennego obowiązku jest prawdziwym wyzwaniem. Naprzeciw tej trudności wychodzą producenci kolorowych kosmetyków do kąpieli, które barwią wodę na określony kolor. Sole, kostki, żele i specjalne mydełka nie tylko nadają wodzie wybrany odcień i pozwalają na wyprodukowanie dużej ilości uwielbianej przez dzieci piany, ale także wyjątkowego, delikatnego zapachu. Co ciekawe, kosmetyki te nie zawierają sztucznych barwników i silikonu. Jedynym konserwantem obecnym w składzie jest benzoesan sodu, który jest uważany za bezpieczny nawet dla skóry alergicznej i akceptowany przez ośrodki przyznające takim kosmetykom certyfikaty.

dziecko w kąpieli w wannie bawi się prysznicem

Zapach dziecka

Jest jednym z najbardziej charakterystycznych „wyróżników” dziecka już od pierwszego dnia życia. Uwielbiany przez rodziców, kojarzony z ciepłem, bliskością, poczuciem bezpieczeństwa zapach dziecka jest nie do podrobienia i wielu rodziców po latach wspomina go z dużym sentymentem. Tym bardziej dziwi fakt, że ktoś mógłby chcieć go… zamaskować. A temu służą perfumy dedykowane dzieciom, w dodatku tym najmłodszym – w okresie niemowlęcym. Odświeżające wody dla maluchów to mieszanki słodkich zapachów, które – jak zapewniają producenci – nie zawierają alkoholu i substancji toksycznych, są przebadane klinicznie i nie tylko bezpieczne dla dziecięcej skóry, ale także wspomagające jej nawilżenie. Takimi zapachami można „otulić” dziecko lub spryskać nimi pościel, ubranka czy dziecięcy pokój.