Gadżety mamy: nowoczesne i nietypowe kosmetyki dla dzieci

Innowacyjne, nietypowe, czasem przydatne, a czasem zupełnie zbędne… Jakie kosmetyki dla dzieci cieszą się aktualnie największą popularnością?

dziecko w kąpieli w wannie


Podziel się na


Dla małych wrażliwców

Skóra małego dziecka jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia i alergeny. Większość dzieci z tego „wyrasta”, ale niektóre muszą borykać się z problemem przez długie lata. Atopowe zapalenie skóry jest coraz częstszą dziecięcą dolegliwością, a jego leczenie wymaga dużo cierpliwości – zarówno malucha, jak i jego rodziców. Do ich dyspozycji jest sukcesywnie poszerzająca się linia kosmetyków dla skóry atopowej, emolientów zatrzymujących wodę w naskórku i stanowiących tym samym barierę przed nadmiernym wysuszaniem i podrażnieniami. Dostępne w aptekach i drogeriach kosmetyki są ekologiczne i posiadają odpowiednie certyfikaty gwarantujące ich bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka.

Stylizacja dziecięcych włosów

Nie tylko szampon, ale i krem, żel, a nawet pianka do włosów– to najnowsze propozycje kosmetyczne dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia. O ile specjalne preparaty dla skóry wrażliwej są w codziennej pielęgnacji dziecka z AZS koniecznością, o tyle kosmetyki do pielęgnacji włosów maluszka wzbudzają już sporo wątpliwości. A mowa nie o „zwykłych” szamponach, ale całej linii produktów pielęgnujących i stylizujących włosy dziecka już od pierwszych tygodni jego życia. Odżywka, żel, pianka czy krem do loków stworzone są na bazie naturalnych substancji, przebadane przed pediatrów i dermatologów, nie powodują alergii, pielęgnują zarówno włoski, jak i delikatną skórę głowy dziecka i – co dla wielu osób szczególnie ważne – wyróżniają się delikatnym zapachem „inspirowanym czasami młodości”.

Kolorówka dla małych dam

Podkradana z kosmetyczki mamy czerwona szminka, nieudolne próby użycia kredki do oczu czy pudru, wielkie rumieńce namalowane różem – małe dziewczynki, chcąc być jak ich mamy, uwielbiają eksperymentować z makijażem. Niestety, większość kolorowych kosmetyków dla dorosłych kobiet zawiera substancje, które nie są wskazane do używania przez małe konsumentki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalne zestawy do malowania twarzy dla dzieci, w których maluchy znajdą zarówno łatwo zmywalne farbki, jak i pomadki czy cienie do powiek o naturalnym, bezpiecznym dla ich skóry składzie. Dobra zabawa gwarantowana.

maluch

Kolorowa kąpiel

Każdy rodzic, któremu przyszło zmierzyć się z dziecięcym „wodowstrętem” wie, co oznacza problem z wykąpaniem malucha. Szukanie metod uatrakcyjnienia pociesze tego codziennego obowiązku jest prawdziwym wyzwaniem. Naprzeciw tej trudności wychodzą producenci kolorowych kosmetyków do kąpieli, które barwią wodę na określony kolor. Sole, kostki, żele i specjalne mydełka nie tylko nadają wodzie wybrany odcień i pozwalają na wyprodukowanie dużej ilości uwielbianej przez dzieci piany, ale także wyjątkowego, delikatnego zapachu. Co ciekawe, kosmetyki te nie zawierają sztucznych barwników i silikonu. Jedynym konserwantem obecnym w składzie jest benzoesan sodu, który jest uważany za bezpieczny nawet dla skóry alergicznej i akceptowany przez ośrodki przyznające takim kosmetykom certyfikaty.

dziecko w kąpieli w wannie bawi się prysznicem

Zapach dziecka

Jest jednym z najbardziej charakterystycznych „wyróżników” dziecka już od pierwszego dnia życia. Uwielbiany przez rodziców, kojarzony z ciepłem, bliskością, poczuciem bezpieczeństwa zapach dziecka jest nie do podrobienia i wielu rodziców po latach wspomina go z dużym sentymentem. Tym bardziej dziwi fakt, że ktoś mógłby chcieć go… zamaskować. A temu służą perfumy dedykowane dzieciom, w dodatku tym najmłodszym – w okresie niemowlęcym. Odświeżające wody dla maluchów to mieszanki słodkich zapachów, które – jak zapewniają producenci – nie zawierają alkoholu i substancji toksycznych, są przebadane klinicznie i nie tylko bezpieczne dla dziecięcej skóry, ale także wspomagające jej nawilżenie. Takimi zapachami można „otulić” dziecko lub spryskać nimi pościel, ubranka czy dziecięcy pokój.