Życzenia z okazji narodzin dziecka i pomysły na prezenty

Wkrótce zamierzasz odwiedzić bliskich, którzy zostali rodzicami, by podzielić ich radość z narodzenia dziecka. Pogratulować – to jedno, ale czego właściwie życzyć świeżo upieczonym rodzicom i co kupić nowemu członkowi rodziny?

prezent


Podziel się na


Jeżeli chodzi o życzenia – tu reguła jest zawsze taka sama: nie jest istotna forma życzeń i ich język, ale szczerość. Gdy będą pochodzić prosto z serca, nawet najkrótsze i najprostsze zostaną przyjęte z radością. Oczywiście, im bardziej się w nie zaangażujemy, tym przyjemność i wdzięczność młodych rodziców będzie większa.

Życzenia

Własne sentencje, rymowanki i wierszyki, szczególnie gdy są spersonalizowane, dotyczą właśnie tej konkretnej pary, ich dziecka lub całej rodziny, to wspaniały prezent, ale jeśli nie masz weny, czasu czy ochoty na ich redagowanie – nie ma w tym nic złego! Możesz posłużyć się tradycyjnymi życzeniami z nieśmiertelnym „wszystkiego najlepszego” w roli głównej albo skorzystać z dostępnych w Internecie tekstów – od tych sentencjonalnych, aż po humorystyczne.

Przykładowe życzenia:

Z okazji narodzin waszego maleństwa,
życzymy mu beztroskiego i zdrowego dzieciństwa,
a Wam – odkrywania nowych uroków wspólnego życia.

*

Urodziła się dziewczynka,
Taka mała okruszynka.
Ależ będzie zamieszanie,
Ciągłe spacery i doglądanie,
Ale też radości bez liku,
A więc witaj mały smyku!

*

I w taką mroźną zimę
przyleciał do Was bociek,
i przyniósł maleńką dziecinę,
a razem z nią – sto pociech.
Cieszymy się razem z Wami,
i my kochamy bociany!

*

Małe rączki, małe nóżki,
małe dłonie i paluszki.
Uśmiechnięta Twoja minka
bo dziś wita Cię rodzinka.
*

Dziś się miłość narodziła,
co maleńkie rączki ma.
Swoim płaczem oznajmiła,
że radości nadszedł czas.
! To maleńkie dzieciąteczko
w wielki świat wyruszyć chce
więc rodzicom głośno krzyczy:
Mamo, Tato Kocham Cię
*

Do tak pięknej krainy przyleciał bociek w odwiedziny,
przyniósł zawiniątko, to piękne dzieciątko.
Dziecina nie płakała, tylko wciąż się uśmiechała,
to zwiastuje wiosnę i życie radosne.

*

Dla całej Waszej rodziny serdeczne gratulacje z okazji pojawienia się na świecie nowej istoty.
Abyście w nowym składzie stanowili zawsze szczęśliwą i zgodną rodzinę.
Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości, ciepła i wyrozumiałości.

prezent

Prezent dla dziecka

O ile gratulacje i życzenia nie nastręczają zwykle wiele trudności, o tyle zakup prezentu powitalnego już tak. Co kupić dziecku, które jeszcze nie może samodzielnie się bawić i nawet nie ucieszy się z naszego upominku? Wyjścia są dwa. Można zainwestować w zabawkę lub gadżet, które będą jak znalazł za kilka miesięcy, gdy maluch podrośnie, można też – i to jest najpopularniejsze rozwiązanie wśród gości młodych rodziców – postawić na praktyczne prezenty. Są użyteczne, na pewno się nie zmarnują, a przy tym ich zakup odciąży nieco domowy budżet powiększonej rodziny.

Najchętniej kupowane są ubranka i pieluszki. Jeśli martwisz się o rozmiar, zadzwoń do rodziców bądź dziadków maluszka lub poradź się sprzedawców w sklepie, którzy orientują się, jakie rozmiary przypadają zwykle na określony wiek dziecka. W ostateczności nawet gdy kupisz zbyt duże ubranka, na pewno przydadzą się dziecku za kilka tygodni. Jeśli chodzi pieluszki, to – jak wiadomo – tych nigdy zbyt wiele. Jeśli chcesz uatrakcyjnić ten zwykły upominek, możesz kupić… tort pieluszkowy, która wygląda bardzo efektywnie i sprawi młodym rodzicom mnóstwo frajdy.

Dobrym pomysłem mogą okazać się także akcesoria, które dla rodziców są zwykle… zbytkiem. Nie są one niezbędne do opieki nad dzieckiem, ale usprawniają ją i zwiększają komfort rodziców. Sami raczej ich nie kupią, dostając zaś w prezencie z pewnością się z nich ucieszą. Do takich upominków należą m.in. poduszka do karmienia, pojemnik (organizer) na pieluchy, wiaderko do kąpania (jako alternatywa dla wanienki), śpiworek do spania dla dziecka czy elektroniczna niania.

Jeśli wiesz, że młodzi rodzice (głównie mama) lubią pamiątki, świetne mogą okazać się gadżety, które po latach będą obiektem sentymentalnych podróży. Kolorowa metryczka lub fotografia dziecka oprawiona w ramkę, zestaw do odlewów rączek lub stópek dziecka, album z gotowymi wpisami i miejscem na zdjęcia malucha, kocyk lub ubranko z wyhaftowanym imieniem dziecka lub dedykacją lub… voucher na sesję fotograficzną dla całej rodzinki.

A… rodzice?

Choć to dziecko jest w centrum uwagi, także rodzice zasługują na drobny upominek. Z przyczyn oczywistych, najchętniej obdarowywana jest świeżo upieczona mama, która dzielnie zniosła ciążę i poród, a i teraz nie brakuje jej obowiązków. W temacie prezentów dla niej nada się wszystko, co sprawi jej przyjemność. Raczej nie powinna być to coś zajmującego (np. książka), bo czasu będzie jak na lekarstwo, ale dobry kosmetyk, relaksujące olejki, aromatyczne herbaty, biżuteria, perfumy – każda kobieta ucieszy się z takich upominków.

A co dla młodego taty? Zazwyczaj goście kupuję mu drobiazg „z humorem”, np. koszulkę „Supertata”, oprawiony dyplom, a nawet… zestaw do golenia, by swoim zarostem nie podrażnił delikatnej skóry maluszka. W każdym przypadku liczy się przede wszystkim gest – czymkolwiek będzie zatem prezent, świeżo upieczeni rodzice z pewnością się ucieszą.